Pracovat se bude v úseku od mostu přes odlehčovací kanál Olešná v úrovni Hypermarketu Albert a čerpací stanice až po kruhový objezd u Lidlu, a to v obou směrech. Oprava komunikace, která vede přes město, ale je ve správě a vlastnictví státu, je rozdělena do několika etap.

„První je na řadě oprava mostu přes odlehčovací kanál ve směru na Ostravu, následně se práce přesunou na kruhové objezdy u Tesca a Lidlu. Pak se položí nový asfalt mezi kruhovými objezdy a mostem a nakonec bude dokončena oprava mostu ve směru na Frýdlant," přiblížil postup prací náměstek primátora Karel Deutscher. Například frézování okružních křižovatek u Tesca a Lidlu je naplánováno od 29. července do 1. srpna. Pak bude následovat pokládka asfaltu, kdy bude neprůjezdná vždy polovina křižovatky. Provoz bude řízen semaforem a přilehlé silnice budou uzavřeny.

Doprava bude vedena obousměrně v jednom jízdním pruhu. Řidiči by ale měli počítat s tím, že v daných termínech budou uzavřeny jednotlivé sjezdy a nájezdy, čímž se nevyhnou objížďkám, na které bude navádět dopravní značení. Omezení se dotkne i linek MHD, cestující autobusy by tedy měli počítat s možným zpožděním některých autobusových spojů.

Už tak napjatou dopravní situaci ve městě navíc zkomplikuje chystané odtěžení sedimentů ze dna vodní nádrže Olešná. Nákladní auta s vytěženým materiálem mají od přehrady směřovat na Staříč a Ostravu. Městem jich denně pojede na tři sta.

Ředitelství silnic a dálnic připravuje na prázdniny také opravu navazující dálnice D56 mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou. V místech oprav bude částečná uzavírka, provoz bude převeden do protisměrného jízdního pásu.