Před zraky návštěvníků se utkali v kácení na přesnost – ve stojanu, ve výměně řetězu, odvětvování, řezu na podložce a kombinovaném řezu. „Každá disciplína je jiná, některou jsou na čas, jiné na přesnost. Výhry v soutěži jsou velice hodnotné a myslím, že závodníkům se budou v jejich práci hodit,“ uvedla referentka Irena Ripperová.

Zasoutěžit si mohli také návštěvníci akce. Utkat se mohli v zatloukání hřebíků nebo o pohár starosty v disciplíně sekerou na přesnost. Děti se mohli projet na ponících nebo se vyřádit ve skákacím hradě. Také pro ně byly připraveny soutěže o ceny.

Musely ale projít pěti stanovišti a rozpoznat například druhy dřeva podle špalíčků, poznat zvíře nebo předvést jízdu zručnosti na zahradním traktoru. A některé úkoly si viditelně víc užívali rodiče.

„Máme bohatý doprovodný program, kde vystoupí například polští dřevorubci se svou show Řez extrémní pilou. Jsem moc rád, že se tato akce koná u nás, doufám, že příští rok tomu nebude jinak,“ řekl starosta obce Bohuslav Raszka.

Klára Kubiesová

Ilustrační foto.
Dívek se letos rodí víc než chlapců