Jedná se o specializovanou přehlídku cestopisných besed a promítání o cyklocestování a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen cyklocestovatelům, kteří na své cesty vyrážejí na kole, ale všem milovníkům cestování a cykloturistiky všeobecně.

Hlavním programem bude projekce legendárních cyklodobrodruhů manželů Herveových z Francie, kteří představí své cykloputování, které trvalo neuvěřitelných 14 let.

Prostřednictvím odborníka na české cykloregiony Martina Leschingera přítomní nakouknou do těch nejatraktivnějších míst. Hanka Ebertová, pravděpodobně naše nejextrémnější cyklistka, zavede diváky do Himálaje a Daniel Polman představí ojedinělý sportovní výkon. Radomír Krupa povypráví o sólovém objezdu České republiky na handbiku a Sváťa Božák divákům dokáže, že Ameriku lze projet na kole nonstop. Těšit se můžete nejen na zajímavé hosty, ale také na výbornou atmosféru ověřené tradiční akce.

Festival se uskuteční pouze ve třech městech České republiky, přičemž Frýdek-Místek zastupuje Moravskoslezský kraj. Předprodej probíhá ve všech pobočkách BIC ve Frýdku-Místku. Podrobnější informace o projektu naleznete na www.kulturafm.cz.