Předsedkyní devítičlenné krajské rady se stala čtyřiatřicetiletá Jana Drastichová z Orlové – poslankyně, která před pár dny vstoupila do povědomí kvůli podvodu během hlasování ve Sněmovně, při kterém vytáhla dvě přihlašovací karty svých nepřítomných kolegů Johna a Bárty. Ve čtvrtek za to dostala pokutu deset tisíc korun.

„Je důležité, že tento orgán ve Věcech veřejných vznikl. Můžeme se tak v kraji více sjednotit a společně se snažit o úspěch v krajských volbách, které budou příští rok,“ vyjádřila se po svém zvolení Drastichová.

Podle Radka Johna by krajské rady měly „véčka“ posunout o krok dál. „Zapouštíme kořeny, které nám zatím chyběly, když jsme tak rychle vystoupali nahoru,“ řekl John a dodal: „V Moravskoslezském kraji se budeme chtít zabývat například tím, proč Ostrava zrušila dopravu ve smogu zdarma. To je šetření na nesprávném místě. Zajímá nás i budoucnost novojičínské nemocnice.“

Jasný názor naopak Věci veřejné zatím nemají na návrh zákona o rozpočtovém určení daní. „Jsem pro to, aby se přidalo menším obcím a městům, zároveň by se ale nemělo škrtat Ostravě. V tuto chvílí proto neříkám ani tak, ani tak. Každopádně rychlé zdanění hazardu by chybějící peníze mohlo přinést,“ dodala Drastichová.