Na dnešní den meteorologové předpovídají denní teploty v rozmezí 28 až 31 stupňů Celsia. Zítra by mělo být maximálně 30 stupňů Celsia a ojediněle by se mohly objevit přeháňky. Nad tropickou třicítku se pak rtuť teploměru vyhoupne zase v pátek, kdy by mohly denní teploty dosáhnout až 32 stupňů Celsia.

Na přesnější víkendovou předpověď je podle pracovníků ostravské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu ještě brzy. Zatím jsou podle nich ve hře dvě varianty. Jedna z nich hovoří o pokračujících „hicech“, druhá připouští občasné přeháňky a bouřky.

Ne každému ale zákonitě musí slunečné počasí vyhovovat. Zejména starší či nemocní lidé by si měli dát pozor a vyvarovat se v těchto dnech delšího pobytu venku. Na případný nákup je lepší se vydat už brzy ráno.

„Nutné je také dbát na pitný režim. Není přitom důležitý pocit žízně. Lidé by ve vedrech měli pít průběžně během celého dne, a to až tři a půl litru tekutin,“ vysvětlil Roman Gřegoř, ředitel krajské záchranky.

Závěrem ještě upozornil na nebezpečí přechlazených kanceláří či aut. Rozdíl teploty mezi venkovní a tou v klimatizovaném prostoru by neměl být větší než pět až sedm stupňů Celsia.