„Musím říct, že tu jsem spokojená. V obci máme krásné nádraží, funguje bazén, kam chodím pravidelně jednou za týden. Pořádají se různé akce, třeba na fotbalovém hřišti nebo v obecním sále. Aktivní jsou myslivci či zahrádkáři," vyzdvihla Marie Lisztwanová, která žije ve Vendryni zhruba třicet let.

Ani od sousedů prý neslyšela žádné stížnosti. „Máme už i cyklostezku a novou kanalizaci, chodníky v obci jsou opravené. Hodilo by se, kdyby sem zase zajížděla městská hromadná doprava," dodala šestašedesátiletá žena.

Autobusy městské dopravy by uvítal i Bohuslav Bielesz, přestože vlaky podle něj jezdí na vteřinu přesně. „MHD ale Vendryni chybí," pronesl muž. Starosta obce Rudolf Bilko Deníku řekl, že pokud by se měla prodloužit současná linka třinecké městské hromadné dopravy, stálo by to obecní kasu neúměrně vysokou částku. „Četnost běžných autobusových spojů je velká. Fungují v rámci integrovaného dopravního systému kraje, takže ceny jsou stejné jako v případě MHD," poznamenal Rudolf Bilko.

Se sportovním a kulturním vyžitím jsou oslovení lidé spokojeni. Podobné to je i se službami. „Hodně lidí jezdí do Třince, tady nakupují jen to nejnutnější," zmínil Bohuslav Bielesz. Obyvatelé si pochvalují i údržbu obce. „Starosta se snaží, o spoustě věcí informuje i ve zpravodaji," ocenila Iveta Fryszová, která pracuje jako výpravčí. Uvítala by ale kruhový objezd u hlavního tahu na Slovensko. „Nejhorší je, když vyjíždíte z obce směrem do Bystřice. Čekání bývá dlouhé," doplnila žena, která bydlí v obci od narození.

Podle starosty ale není stavba kruhového objezdu v daném místě technicky možná. „S jedním či dvěma pilíři by se muselo vstoupit do Olše, což z důvodu ochrany přírody nelze," objasnil Rudolf Bilko.