Karneval měl dva moderátory. V češtině uváděla program Jana Chlebková, v polštině to byl Janusz Ondraszek. „Já už moderuji několikátý rok. Trému mám jen do té chvíle, než vezmu mikrofon do ruky. Tím, že dělám v knihovně, jsem v kontaktu s lidmi, nevadí mi mluvit. Já jsem ukecaná,“ smála se Jana Chlebková.

Na karnevalu měly úspěch mladé mažoretky z Bystřice, které si říkají Dračice. „Já si myslím, že to bylo pěkné, povedlo se to,“ shodla se s kamarádkami čtrnáctiletá mažoretka Anna Andrlová. Připomněla, že Dračice mají za sebou i úspěch v podobě třetího místa na pohárové soutěži v Ostravě.

Líbily se rovněž španělské tance v podání souboru z polského Goleszowa. Ženy z Čierneho, což je další partnerská obec, pak při koncertu dechové kapely Jablunkovanka vytáhly do kola vendryňského starostu Rudolfa Bilka.

Na své si přišel každý. „Jsem tu každým rokem. Je legrace, zábava s kamarády, diskotéka,“ shrnula osmnáctiletá Beata Filipková, která dorazila s nýdeckým přítelem Tomášem Wojnarem. Ten to viděl stejně. „Určitě si dám medovinku,“ plánoval.

U jednoho ze stolů se sešla skupinka místních ve středním věku. „Proč jsme přišli? Popít a pobavit se. My jsme všichni Vendryňáci. Akce je super, bude Team Revival,“ shodli se. Žena, která se představila jako Petra, chtěla později i tančit. „To přijde. Kvůli toho jsme tady!“ řekla a rozesmála kamarády.

Přišla i 26letá Darina Heczková ze Zaolší. „Je to jedna z posledních venkovních akcí. Je dobré počasí, to udělá hodně. Kdyby pršelo, tak je tu prázdno,“ pravila Heczková, která na akci vzala svou ratolest. „Dcera spinká v kočárku,“ dodala. U stolu se bavila s manželským párem z Karpentné. Sedmadvacetiletá Monika Stryjová a její o tři roky starší manžel Jan čekali na hity kapely Team.

V parku se vydováděly i nejmenší děti. Podle Jany Chlebkové se osvědčilo to, že obec majitelům atrakcí zaplatila určitý poplatek, takže veškerá zábava byla zdarma. „Děti tak nemusí každou chvíli chodit za rodiči a škemrat o nějakou tu korunku,“ vysvětlila.

V sobotu se hrálo tradiční fotbalové utkání Horňáci-Dolňáci, které tentokrát skončilo výsledkem 2:3, a karneval nabídl i koncert formace Legendy se vrací.