„Čekáme na sluníčko, všechna nutná bezpečnostní opatření máme připravená, lidé však musí počítat se zvýšenými hygienickými požadavky a také s omezením počtu klientů,“ řekla vedoucí akvaparku a sousedního autokempu Jana Adamczyk Vicherová.

Vzhledem k limitu patnácti metrů čtverečních na osobu se do areálu venkovních bazénů dostane „jen“ 1 200 lidí, osmdesát osob může být ve vnitřním krytém bazénu. A čtyři lidé si mohou užít finskou saunu. „Dá se říct, že bez rezervace předem se do sauny nedá dostat,“ popsala Vicherová.

Lidé musí mít také testování v platných lhůtách či potvrzení po prodělání covid-19, jinak nedostanou možnost si zakoupit vstupenku. Parní sauna zatím v provozu není, nedosahuje totiž požadovaných teplot nad osmdesát stupňů Celsia. Stejně tak jako akvapark mohou využívat návštěvníci také sousední autokemp a zájem je podle Adamczyk Vicherové velký.

„Kemp se plní a jsme za to rádi. Lidé jen opět musí počítat s tím, že musí u sebe mít neustále platný doklad o testování s negativním výsledkem,“ dodala vedoucí areálu. 

SITUACE V DALŠÍCH OKRESECH V KRAJI

NOVOJIČÍNSKO

V sobotu 5. června určitě zahájí provoz aquapark ve Frenštátě pod Radhoštěm. Na rozdíl od jiných koupališť na Novojičínsku je v něm přihřívaná voda, takže dosahuje 24 stupňů Celsia.

Jiří Štefek, vedoucí správy městských sportovních zařízení ve Frenštátě pod Radhoštěm, pro Deník uvedl, že sobotní otevření měli naplánováno. „Jen se trochu změnily podmínky. Místo padesáti procent kapacity se to změnilo na patnáct metrů čtverečních plochy na osobu,“ sdělil Jiří Štefek a upřesnil, že by tak mohlo do aquaparku vejít najednou jeden tisíc lidí. To je prý na červen dostačující.

Podle něj jsou i současná rozvolňovací zařízení zmatečná, tak jako je to běžné po celou dobu pandemie. „Podle toho co píší, nemají ještě být otevřené vnitřní bazény, nikde to není uvedené, je tam jen bazény a koupaliště. Nebo když si člověk vezme, že už je možné využívat vnitřní sportoviště, mohou se používat šatny ale nesmí se používat sprchy. Co na to má člověk říci?“ dodal Jiří Štefek s tím, že aquapark bude otevřený od 9 do 20 hodin. Krytý bazén by měl otevřít 14. června. 

OSTRAVA

Provozovatel sportovních a rekreačních zařízení Sareza v Ostravě po „kovidové“ přestávce zprovoznil jediný bazén – Ještěrku v Bartovicích. Kryté plovárny v Moravské Ostravě či Porubě plánuje otevírat ve středu, venkovní areály na Jihu v Zábřehu a Porubě - Vsi snad na víkend.

Oznámení o rozvolnění opatření proti čínské koronavirové nákaze přišlo podle ředitele této městské společnosti Jaroslava Kováře na poslední chvíli.

„Od pátku do pondělí nenahřejeme vodu z dvaceti jednadvaceti stupňů na požadovaných přibližně osmadvacet,“ líčil. Poslední květový den se tedy dalo plavat jen v ozdravném centru Ještěrka, kde předtím trénovali sportovci. „S výjimkou sauny jsme tam už pustili i veřejnost. U ostatních areálů jsme počítali nejdříve s patnáctým červnem. Vláda nás zaskočila…“ poznamenal Kovář. Vodní svět (bývalá Čapkárna) v centru města má být přístupný od středy, avšak s výjimkou parních kabin. „Sauny jsou dovoleny jen finské, kde je minimální teplotou osmdesáti stupňů,“ vysvětlil ředitel Sarezy.

Krytý bazén v Proubě má otevírat též od druhého červnového dne včetně vyhřívaného „výplavového“ bazénu. Jeho nekryté části se – pokud to samozřejmě přízeň počasí dovolí – zprovozní od pátku.

„Bazény jsou od víkendu všechny napuštěny, ale voda má teplotu jen kolem čtrnácti stupňů,“ popisoval Kovář situaci na „Porubaku“, největším středoevropském koupališti pod širým nebem, i Vodním areálu na Jihu. Rozhodnutí pouštět tam lidi závisí opět na počasí.

OPAVSKO

Kdo by si chtěl jít zaplavat do krytého bazénu v Opavě, má  smůlu. Celý objekt na Zámeckém okruhu, včetně sauny a páry, zůstal uzavřen.

„Krytý bazén není v provozu. Ten totiž budeme zahajovat od soboty 5. června na Městském koupališti,“ upřesňuje provozně-technický náměstek opavských technických služeb Martin Girášek.

Bývá tradicí, že krytý bazén a koupaliště nejsou v provozu současně, personál se vždy přesunuje na letní sezonu právě do Městských sadů na venkovní koupaliště. To začne fungovat od 5. června, vstup bude o dvacet procent levnější. Rozhodli o tom radní, protože letos se nebude kvůli probíhající revitalizaci možné koupat na Stříbrném jezeře

Rovněž aquapark v Kravařích zatím zůstává bez návštěvníků. Přípravy na opětovné spuštění provozu tady běží na plné obrátky, otevřít už od pondělí 31. května však nebylo podle kravařské radnice reálné. Aquapark se otevře od pondělí 7. června.