„Obleva sice přišla pořádná, jenže můžeme uklidnit všechny lyžaře, sněhu máme na svahu pořád dost. Průměrná vrstva dosahuje kolem padesáti centimetrů. Nemáme žádné vydřené místo. Většinou se to řeší tak, že z místa na sjezdovce, kde máme nastříkanou větší vrstvu sněhu, to stahujeme rolbou do míst, kde je sněhu méně. Upravovat budeme i bežkařský okruh. Proto se o víkendu těšíme na nápor lyžařů. Samozřejmě bude otevřen nejen bufet, kde se mohou občerstvit, ale fungovat bude i půjčovna lyží," ujistil včera Bohdan Volný ze Ski areálu Sviňorky. Jak dále dodal, během víkendu bude opět v provozu skibus, který bude zdarma z velkého parkoviště vozit lyžaře i s výbavou až k vleku.

Dostatečnou zásobu technického sněhu mají díky umělému zasněžování také ve Ski areálu Opálená ve Pstruží. „Musím uznat, že nás taková obleva rovněž překvapila. Máme na svahu ale stále skoro čtyřicet centimetrů, takže nám zatím žádný konec sezony nehrozí. Když půjdou teploty opět pod bod mrazu, budeme zcela určitě opět zasněžovat," ubezpečil Petr Mikeska ze Ski arelu Opálená ve Pstruží.

Ukončit provoz ovšem museli kvůli teplému počasí v lyžařském středisku v Třanovicích, které se nachází v nadmořské výšce 350 metrů nad mořem. „Měli jsme už na svahu několik vydřených míst, proto jsme museli z bezpečnostních důvodů areál ve středu dočasně uzavřít," vysvětlil důvod místní vlekař.