„Do doby vybudování nového moderního skateparku doplníme stávající miniskatepark v areálu bývalého dopravního hřiště v ulici 28. října v Místku. V současné době je tam několik překážek, které tam instaloval spolek Skateboarding Frýdek-Místek. Tyto překážky už ale nejsou v dobrém stavu. Město je tedy nechá opravit a navíc pořídí i několik kusů nových montovaných překážek, které by mohly sloužit svému účelu už o prázdninách," řekl náměstek primátora Pavel Machala s tím, že snahou města bude celý miniskatepark přesunout pod estakádu nebo vedle estakády na plochu u stadionu TJ Slezan. Souhlasit ale musí Ředitelství silnic a dálnic ČR, kterému pozemek patří.

Několik ramp a překážek stojí v místě poblíž nového baseballového stadionu už několik let. Měla to být náhrada za skatepark, který fungoval pod estakádou před začátkem její rekonstrukce.

Město už také hledá správce, který by dohlížel na dodržování pravidel a provozního řádu miniskateparku, zejména na pořádek.

„Na starost si to s největší pravděpodobností vezmou členové terénní služby Rebel, která má dlouhodobé zkušenosti s prací s dětmi a mládeží," informovala mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

Jednání o pozemku stále pokračují

Původní projekt skateparku, se kterým se počítalo v areálu bývalého dopravního hřiště mezi ulicí 28. října a stávající cyklostezkou, zhatila petice obyvatelů okolních domů. Obávali se zásahu do životního prostředí, nadměrného hluku a nepořádku, což příznivci kolečkových sportů odmítali s tím, že část lidí dostala před podpisem petice nepřesné informace.

Radnice přesto odpůrcům stavby vyhověla a začala hledat jinou vhodnou lokalitu, kde by mohl skatepark vyrůst.

Nejlépe na pozemku města s dobrou dostupností, blízko cyklostezky a mimo občanskou zástavbu. Magistrát však tvrdí, že žádný vhodný pozemek nevlastní. Vytipoval proto soukromé pozemky a jejich majitele oslovil s žádostí o možný odkup.

„Některá jednání již skončila neúspěšně, některá stále pokračují. Nároky na pozemek jsou poměrně vysoké, měl by být dostatečně velký, neměl by být v bytové zástavbě, neměl by být zatížen inženýrskými sítěmi a jeho plánované využití musí být v souladu s územním plánem města," konstatovala mluvčí magistrátu.