Na dlouhé zastřešené konstrukci nad nástupištěm u Sadů B. Smetany se podepsal čas. „Město přistoupilo k nutnému zásahu, konstrukce nebyla v dobrém stavu,“ potvrdila Jana Musálková Jeckelová z magistrátu. Na obnovu místeckého autobusového nádraží byl zpracován projekt, aby podoba odpovídala současným požadavkům a korespondovala i se záměrem vybudovat poblíž kulturní centrum. Zastávku architekt Zdeněk Liška navrhl podstatně kratší a s moderními prvky.

Autobusová zastávka se přesunula z Třebízského ulice do ulice Politických obětí a objížďka byla svedena na úroveň protějšího parkoviště. Na konci října má být hotovo, částečná uzavírka skončí.

„Pro nové autobusové stanoviště využijeme některé prvky původní zastávky, které jsou staticky v pořádku. Vznikne kratší zastávka se střešním osvětlením a elektronickou tabulí s časy odjezdů jednotlivých linek. Opticky se propojí s přilehlým parkem, již nebude tvořit bariéru, jak tomu bylo dřív,“ informovala radnice ve Frýdku-Místku.

„Původní autobusák vznikl po velkém bourání v centru Místku, když se stavěl průtah městem,“ uvedl frýdeckomístecký historik Jaromír Polášek. Bylo to podle něj v roce 1977 nebo 1978. Připomněl, že charakteristická ocelová konstrukce byla vyrobena v blízkém Závodě 65 – Mostárna, jenž tehdy spadal pod železárenský koncern Vítkovice. Pod přístřeškem čekali cestující na městské i dálkové spoje, později naproti přibyla správní budova.