Na Facebooku i Twitteru nepřestávají brát gratulace Ocelářům k jejich výkonům konce. Respekt vyjadřují lidé napříč celou Českou republikou. Už pár sekund po vybojovaném titulu začaly plnit sociální sítě obdivné zprávy k tomu, co Oceláři dokázali i od fanoušků soupeře. Podle zpráv na sociálních sítích se mluví o třineckém zázraku, kdy klub, kteří mnozí, včetně sázkových kanceláří odepisovali, dokázal na ledě téměř nemožné. Odepisovaní outsideři vždy všechno, co hrálo proti nim, přetočili z nevýhod do výhod, čímž si získali přízeň i fandů konkurenčních klubů. Podporu nevybojovali ani tak kádrem nebo fyzickými výkony, jako spíš neuvěřitelným mind setem, touhou a týmovostí.

A právě opravdovost a autentičnost bojovat za kolektiv je to, co udělalo z chlapců ze slezské metropole miláčky republiky. „Čím to je, že 90% komentářů z celé ČR fandí Třinci?,“ napsal jeden uživatel facebooku pod příspěvek na oficiálním účtu HC Oceláři Třinec během posledního zápasu, čímž naprosto vystihl celou situaci.

Útočník třineckých Ocelářů David Cienciala.
Hrdina finále Cienciala: Je to neskutečné. Jak budeme slavit? Brutálně!

Málokdy se vidí, že fanoušci soupeřů ať už těch současných, či minulých vypisují slova plná emocí a dojetí z toho, že vyhrál někdo jiný. Místo obyčejných přání omezených na „gratuluji“ zaplavují sociální sítě vyjádření ryzí úcty. „Jsem za vás strašně rád, i když jako nezaujatej Liberečák. Jsem strašně rád, že vyhrál tým, kterej si hráče vychovává a dlouhodobě s nima pracuje,“ zaznívá v jednom z mnoha postu, který se netají tím, že přístup, chování a srdce Ocelářů je spoustě lidí blízkých.

Asi není místo, odkud by do Třince neletěly gratulace. Brno, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ostrava, Praha a další smekli pomyslný klobouk. V Karlových Varech dokonce touží po filmové adaptaci třineckého úspěchu: „Doufám, že bude film na Netflixu, protože tohle byl neskutečný příběh. Obrovská gratulace z Varů, Třinečáci!“ A pozadu nezůstaly ani poražené Pardubice. Přestože jim třinečtí borci titul vyfoukli před nosem, mnoho fanoušků neskrývalo uznání, jakým způsobem je o něj Oceláři připravili.

Takhle se fandilo v Třinci v boji o pátý titul, 28. dubna 2024
Plné náměstí v Třinci fandilo ze všech sil a dopomohlo Ocelářům k dalšímu titulu