Park je od května otevřen mezi 9 do 19 hodinami každý den. V zábavním areálu, který je rozdělený na dvě části, najdou útočiště děti i dospělí. Vybrat si lze z několika druhů vstupného. Nejčastější varianta je vstup na 3 hodiny nebo celodenní vstupné. Za 3 hodinový vstup zaplatíte 440 korun pro jedno dítě a až 2 dospělé. Máte-li dvě děti, cena se zvyšuje na 740 korun a s třemi dětmi pak na 970 korun. Za celodenní permanentku dá rodina dvou dospělých s jedním dítětem 640, se dvěma dětmi 1 040 a se třemi ratolestmi pak 1 290 korun.

Vzdělávání v lese

Atrakce jsou rozmístěny ve dvou částech resortu, a to ve spodní otevřené a pak v lesní mezi stromy. V části, která je jako dělaná na vyhřívání se na sluníčku, jsou k dispozici lehátka a fatboy polštáře, ze kterých lze pohodlně pozorovat děti například na tubingových dráhách, trampolínách nebo třeba ve skákacím hradu. K dispozici je jezírko s lodičkami a další vodní aktivity. Menší děti se zabaví na pískovišti, ty větší zase ocení šlapací motokáry.

Unikátní Invent Arena v Třinci představí patenty i vynálezy.
Soutěžní výstava patentů a vynálezů. Třinec má v Invent Aréně dalšÍ unikát

Lesní část je více zaměřena na edukativní poznávání. Děti si mohou zkusit zahrát na archeology a vykopat kosti dinosaura nebo se obeznámit s fyzikálním zákony pomocí vodních strojů a sestav. A když už budou mít dost zapojování mozkových závitů, mohou využít i svaly ve velkoryse pojatém lanovém centru v korunách stromů, které kombinuje různé druhy překážek a skluzavek.

Animátorský program

Během návštěvy Deníku na Bílé byly v parku k dispozici i animátorky, které spolu s maskotem sluníčka bavily děti při tanečkách. Hudební a taneční program se opakoval zhruba každou půl hodinu.

Přímo v letním parku si klasické jídlo nedáte. K dispozici je sice malé občerstvení jako horské maliny a drobné pochutiny, ale na velké zahnání hladu to úplně není. Stánek využijete hlavně pro uhašení žízně. Espresso vyjde na 50, capuccino na 65 a flat white na 75 korun. Za domácí limonádu zaplatíte 65 korun a za colu 40 korun. Nechybí zde ani pivo, které stojí 40 a v nealko verzi 38 korun. Bar nabízí i koktejly v alko a nealko verzi a mezi nimi i pro maminky jistě příznačný koktejl s vtipným výstižným názvem Mateřská není dovolená za 135 korun.

Bývalý Důl Staříč II, 9. května 2024, Staříč.
VIDEO: Reportáž z Dolu Staříč. Podívejte se, jak vypadá důl po ukončení těžby

Máte-li hlad, můžete se zajít občerstvit do přilehlého hotelu Bauer. Zde je k dispozici i jediná toaleta v areálu. Například polévka bez menu vás tady vyjde na 55 korun. Hlavní chod jako třeba smažený sýr s brambory a tatarkou na 185 korun a hovězí guláš s chlebem na dvě stovky. Na výběr z menu se můžete podívat ve fotogalerii.

Minizoo nejen o víkendu

Před vstupem do spodní části děti nadchne minizoo s kozičkami a ovečkami a také další atrakce pro nejmenší návštěvníky. Některé z nich jako aquazorbing a bungee trampolína jsou placené zvlášť. Pět minut na bungee trampolíně přišlo na 70 korun. Za pět minut na aquazorbingu dají rodiče půl sta.

Děti mohou pojmout řádění v parku jako dobrodružství za plnění úkolů. Při zakoupení vstupného dostanou deníček, do kterého sbírají na jednotlivých stanovištích razítka za absolvování úkolů. Vyplněný dobrodružný deník pak mohou vyměnit za sladkou odměnu u stánku se suvenýry.

Videoreportáž a celou fotogalerii můžete zhlédnout zde >>>