Prakticky veškeré zařízení je vystěhováno, pryč jsou podhledy, podlahy a stupačky. Objekt je obrán doslova na holou kostru. Zůstávají okna, která se mají letos měnit. V dřívějších gastroprovozech jsou ještě staré kachličky a některé původní části vstupního foyer, včetně fresky „automobilistů“ na zdi. Zcela pustý je bar v desátém patře, kam se chodilo svého času výhradně ve společenském oděvu.

Demonstrace nespokojených zemědělců na Bílé - Bumbálce v Beskydech na Frýdeckomístecku, 22. 2. 2024.
VIDEO: Protest zemědělců v Beskydech. Traktory jely z Valašska až na Bumbálku

„Z něj bychom chtěli mít konferenční centrum a zázemí pro přednášky a podobné aktivity,“ uvádí Jiří Čuda. „Vyprojektováno je osmdesát bytů od 1 plus kk až po 2 plus kk. Dole v přízemí budou byty bezbariérové s přístupem od chodníků a malé uzavřené předzahrádky,“ popisuje.

Administrativní část

Zbytek bývalého hotelu se změní na administrativní část. V provozu zůstává výtah a uvažuje se o ponechání obkladů z mramoru kolem výtahových stanic v jednotlivých patrech.

„Zvenčí se skutečně nic neděje, protože se čeká na příhodné počasí. V zimě se fasáda shazovat nedá. Pokud bude hezky, tak v jednotkách dnů nastoupí patra dělníků, aby sundala opláštění budovy,“ vysvětluje předseda představenstva společnosti Distep, která komplex odkoupila od magistrátu před necelými šesti lety. Za jednačtyřiceti milionů korun.

Ilustrační foto, šelmy.
Velké šelmy v Beskydech. Vlci, rysi, občas přijde i medvěd, ukazuje sčítání

Hotel Centrum je oplocen jako staveniště a štěkot psa zevnitř naznačuje, že je zabezpečen proti nezvaným návštěvníkům. „Už se poučili, nezkoušejí sem chodit,“ uzavřel Jiří Čuda.