S opravami mostů se čekalo, až bude dokončen obchvat města. „Do té doby byly opravy nemyslitelné. Jsme rádi, že se tak děje až po zprovoznění D48,“ prohlásil frýdecko-místecký primátor Petr Korč.

Jan Rýdl připomněl, že do Frýdku-Místku ze severu od Ostravy a z jihu od Beskyd přijíždělo denně více než dvacet tisíc aut, z nichž mnoho bylo nákladních. „Silnice sloužila jako tranzitní. Od té doby, co je v provozu D48, je vidět, že provoz ve Frýdku-Místku klesl o desítky procent,“ zmínil Rýdl.

Ivana Punzová slaví 5000 výšlapů na Lysou.
5 tisíc výšlapů na Lysou horu. Ivana Punzová je královnou na královně Beskyd

Stavaři začali letos na mostech pracovat poslední únorovou neděli, a to na izolacích pravého mostu. „Předpověď počasí na tento týden je velice příznivá,“ pochvaluje si zástupce stavebníků Zbyněk Brát. Před dokončením je podle něj výstavba mostních říms. „Mosty potřebovaly zásadní rekonstrukci,“ doplnil mluvčí cestářů Jan Rýdl.

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo první fázi oprav loni v srpnu. Od té doby se musí Beskydská objíždět po obchvatu. Kvůli optimální koordinaci stavby, aby doprava „nezahltila“ Frýdek-Místek, bylo nutné zahájení prací odsunout a tím se i posunulo jejich dokončení, které bylo původně plánované v lednu. „Harmonogramy se chystaly dvě stavební sezony dopředu,“ vysvětlil mluvčí Rýdl.

Tady to ve Frýdku-Místku pod hlavičkou LIBERTY stále funguje, 27. 2. 2024.
Dceřiná firma Liberty ve Frýdku-Místku vyrábí dál. Odboráři se mají na pozoru

Až budou mosty otevřené, předá je Ředitelství silnic a dálnic do správy Moravskoslezského kraje.

„Když se udělají obchvaty a ty státní silnice, které jsou méně využívané, přejdou na kraj, tak my zase krajské silnice předáme městům. Ty z nich dělají pěší zóny, popřípadě bulváry. To bude nejenom ve Frýdku, ale i v Opavě, Karviné,“ uzavřel náměstek hejtmana pro dopravu Radek Podstawka.