„Kapr sto deset korun za kilogram, pstruh sto pětačtyřicet, pstruh duhový, co má červené maso, sto pětašedesát a amur, kterých je už jen zbytek, sto patnáct,“ popisoval sortiment.

Ryby tu začali na vánoční stoly prodávat vodohospodáři už před pětadvaceti lety a i letos si z Žermanic vezlo šupináče domů mnoho lidí. Ani nevadilo, že nebyli z místní vodní nádrže, nýbrž z Petrova rybníka v Krnově.

Ryby nabízí Povodí Odry v Žermanicích do Vánoc denně od 8 do 17 hodin, a jak Marek upřesnil, včetně vykuchání a zpracovávání.

Nápor teprve příjde

Oproti loňskému roku zdražili šupináči také u jednoho z nejstarších a nejznámějších prodejních míst v moravskoslezské metropoli, u Venuše v Ostravě-Jihu, a to zhruba o deset procent.

Letos kvůli zvyšujícím se nákladům a inflaci tak stojí kilo kapra 127 korun. Amur, který je spíše doplňkovým zbožím, pak 135 korun.

„Ryb je jako vždy dostatek,“ řekl Deníku začátkem týdne prodejce Zdeněk Nehudek, který největší nápor, stejně jako v Žermanicích,  očekává ve čtvrtek 22. prosince a také v pátek 23. prosince - více zde.

Podívejte se také, jak kouzelně vypadá v těchto dnech zasněžená přehrada a její okolí:

Sněhová nadílka, Žermanice a okolí, prosinec 2022