V daném směru jízdy jsou v Janáčkově ulici těsně před semafory čtyři pruhy, největší potíže správně se zařadit měli řidiči uprostřed. Řidiči při dojíždění do kolon musejí od října vytvářet záchranářskou uličku mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem, uhýbají vozidla doprava ve středním a pravém krajním jízdním pásu. Ulička se tak už tvoří stejně jako v okolních evropských zemích.

„Do tohoto prostoru smějí vjet pouze vozidla s právem přednostní jízdy, vozidla správce pozemní komunikace a vozidla sloužící k odstranění následků dopravní nehody nebo překážky provozu na pozemních komunikacích,“ stojí doslova v novele zákona s tím, že za neoprávněný vjezd do uličky může být uložena pokuta až 2,5 tisíce korun. Důležité také je, aby řidiči uličku vytvářeli včas, tedy již v pomalu jedoucí koloně vozidel. Po zastavení vozidla je totiž komplikovanější úhybný manévr provést.

Podobná situace přitom není u nejvytíženější křižovatky ve Frýdku-Místku zdaleka výjimečná. „Na této křižovatce se všichni stavějí natěsno za sebou bez mezer, když pak dojde k takové situaci, nejsou schopni uhnout na bok,“ poznamenal jeden diskutujících uživatelů na facebookovém profilu HZS SŽDC Ostrava, kde se video objevilo.