Samotný festival začal v soukromém areálu Mazák v Ostravici v sobotu ve 12 hodin, přestože organizátoři nedostali výjimku pro porušení nočního klidu. Hlavní pořadatel již během týdne odhadoval, že by na akci mohlo dorazit i několik tisíc lidí.

V sobotu po sedmnácté hodině se při hudbě bavilo podle našeho odhadu kolem pěti set zejména mladých lidí, ale největší nápor se očekával k večeru. Kolem jednadvacáté hodiny směřovaly k areálu davy lidí a rovněž desítky aut, policisté pomáhali usměrňovat dopravu.

„Na takové akce jezdívám pravidelně. Má to své kouzlo a také zde člověk potká plno známých,“ prozradil Martin Grulich, který dorazil z Hradce Králové. „Přijeli jsme dvěmi auty a budeme spát ve stanech, nebo pokud bude hezky, tak pod širákem,“ doplnil Grulich.

V neděli po osmé hodině ranní bylo v areálu zhruba kolem šesti set návštěvníků, ale většina se pomalu chystala odejít. „Celkově festival navštívilo cca tři tisíce lidí, čili jsem spokojen,“ řekl hlavní pořadatel Lukáš Čvanda, který si pochvaloval i bezproblémový průběh. „Měli jsme zde ochranku a k nějakým větším incidentům nedocházelo,“ doplnil Čvanda. Ten také počítá s pokutou za porušení vyhlášky rušení nočního klidu. „S pokutou počítám. U takové akce to ani jinak nejde,“ vysvětlil Čvanda.

Policisté zaznamenali jeden vážnější přestupek. „Muž z Ostravy přelezl oplocení směrem k přehradě a skákal do vody. Policisté jej zadrželi a převezli na záchytku,“ prozradil frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec, který si pochvaloval spolupráci s vedením obce a ocenil i fungování ochranky v areálu festivalu. Policisté rovněž kontrolovali odjíždějící vozy z festivalu a řidiči se podrobovali dechovým zkouškám. Tyto kontroly budou probíhat, než všichni návštěvníci festivalu odjedou.

Starosta Ostravice neměl v neděli hlášeny žádné výtržnosti. „Vesnicí jsem procházel kolem půl šesté ráno, kdy jsem potkával návštěvníky festivalu, jak mířili na ranní spoje. Až na hlasitou hudbu jsem však během této akce nezaznamenal žádný konflikt nebo výtržnost,“ řekl starosta Jaromír Dobrozemský.

Čtyřiadvacetiho­dinový festival taneční hudby začal v soukromém areálu Mazák v Ostravici v sobotu ve 12 hodin, přestože organizátoři nedostali výjimku pro porušení nočního klidu.

„Celkově festival navštívilo zhruba tři tisíce lidí, čili jsem spokojen,“ řekl hlavní pořadatel Lukáš Čvanda, který si pochvaloval i bezproblémový průběh. „Měli jsme zde ochranku a k nějakým větším incidentům nedocházelo,“ doplnil Čvanda.

Přípravy na festival v Ostravici trvaly zhruba půl roku

Hlavní pořadatel víkendové akce v Ostravici Lukáš Čvanda nám dal během tohoto hudebního festivalu nahlédnout do zákulisí samotných příprav na takovou akci.

„Na takový festival se připravujeme zhruba půl roku, ale intenzivně asi dva měsíce,“ prozradil Lukáš Čvanda s tím, že organizační tým čítá kolem dvaceti lidí. V areálu víkendové akce se pak pracovalo týden. Posekaly se louky, vykácely některé křoviny, musely se postavit stánky s občerstvení i stany s posezením pro návštěvníky, nechyběly mobilní toalety. Vyrostlo také hlavní podium a v jiných místech areálu pak další tři menší – stage. „Z každého podia „teče“ hudba přímo na posluchače, proto se čtyři produkce vzájemně neruší. Každý si tak může vybrat to, co chce zrovna poslouchat,“ upřesnil pořadatel.

Lukáš Čvanda neměl obavy ani z konkurence ostatních akcí, které o víkendu probíhaly. „Tato akce v Ostravici je odlišná od ostatních, které se zároveň odehrávají v Moravskoslezském kraji. Mám na mysli třeba Tatrafest. Dá se říct, že se již stalo tradicí, že se vždy na konci prázdnin sejdeme. Festival s tímto druhem hudby děláme v tuto dobu v regionu jen my,“ uzavřel Čvanda, který je z Ostravy.