Svatomartinské hody ovládnou Ostravici
Tradiční svatomartinská husa, kvalitní víno, svatý Martin na bílém koni, ukázka lidových zvyků a řemesel a příjemná hudba. To je jen malá ochutnávka z bohatého programu, který je pro malé i velké návštěvníky připraven v sobotu v prostorách areálu NAPILE Ostravice u vlakového nádraží. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma. Akci dodá slavnostní punc svatý Martin na bílém koni se svou družinou a krátkým programem. K poslechu bude hrát osobitý písničkář Vlasta Redl, hudební uskupení Acoustic Irish s muzikou s nádechem beskydských hor, folklorní soubor Gruník či cimbálová muzika Lipka. Děti se mohou těšit na divadelní představení Ukradený cirkus nebo hernu s dřevěnými hracími prvky. Zájemci si mohou vyzkoušet malbu na sklo, vyrobit si postavičku ze šustí či jednoduché šperky a ozdoby z korálků. Všechny vystavené výrobky si lze také zakoupit. Začíná se v 11 hodin.

Legenda J.A.R. roztančí Stoun
V rámci svého turné nevynechá legendární skupina J.A.R. ani hudební klub Stoun ve Frýdku-Místku. Na koncert, který se uskuteční v sobotu od 21 hodin, se prodávají vstupenky na obvyklých místech za 250 korun.

Tělocvičnu ovládnou slavnosti bojových umění
Milovníci bojových umění si přijdou na své v sobotu ve Frýdku-Místku. V tělocvičně 6. základní školy v ulici Pionýrů se uskuteční sedmý ročník Slavností bojových umění. Ve zhruba tříhodinovém programu se veřejnosti a zájemcům představí devět oddílů z Frýdku-Místku a jeho okolí, které cvičí bojová umění Japonska, Číny, Koreje, Brazílie a Izraele, jako jsou aikido, judo, taekwon-do, kung-fu, kendó, capoeira, krav maga, brazilské jiu-jitsu, kickbox, muay thai nebo mma. Na letošním ročníku opět vystoupí tradiční japonské divadlo v podání Malého divadla kjógenu z Brna. Program začíná v 10 hodin. Vstupenky pro dospělé stojí 100 korun, děti starší 7 let zaplatí polovinu, mladší mají volný vstup.

Pouštět budou draky i drony
Akce s názvem Drakiáda a drondiáda se zítra od 15 hodin uskuteční v areálu sjezdovky, která se nachází v palkovické části Myslík. Pořadatelská organizace Sokol Myslík vyzývá zájemce, aby si s sebou přinesli nejen „létající prostředky", ale také špekáčky, které se budou opékat nad ohněm. Občerstvení bude pro děti i dospělé zajištěno.

Výstava ukáže i zakrslou drůbež
Český svaz chovatelů ve Studénce naplánoval na druhý listopadový víkend tradiční Okresní výstavu drobného zvířectva, tentokrát však spojenou se speciální výstavou zakrslé a zdrobnělé drůbeže. Zítra a v neděli si tak budou moci návštěvníci, kteří zavítají do chovatelského střediska poblíž vlakového nádraží ve Studénce, prohlédnout na 350 nejrůznějších králíků, 200 kusů drůbeže nebo 120 holubů, a to různých plemen a barevnosti. „Je připravena i ukázka chovu ušlechtilých a výstavních morčat a také zajímavého sportu – králičího hopu," uvedl Jan Hudec, předseda Českého svazu chovatelů Studénka. Výstava bude veřejnosti přístupná zítra od 7.30 do 16 hodin a v neděli taktéž od 7.30, ale pouze do 14 hodin. Je připravena bohatá tombola a domácí zabíjačka. Děti mají vstup zdarma.