Několik z celé řady akcí, které Česká společnostornitologická pořádá pro veřejnost v průběhu dubna a května, se uskuteční v nadcházejících volných dnech například v Českém Těšíně a ve Frýdlantu nad Ostravicí, a v úterý 1. května v Jablunkově.

ČESKÝ TĚŠÍN

Sraz v neděli 29. dubna v 8 hodin na konci ulice Nová Tovární u mostu přes Ropičanku. Při procházce lužním lesem okolo rybníků a po březích Olzy a Ropičanky účastníci uvidí a uslyší lesní druhy ptáků a ptáky vázané na vodu, například morčáky velké a s trochou štěstí i klenot naší přírody ledňáčka říčního. Za příznivého počasí se uskuteční ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Délka trasy je asi 2,5 km. Průvodci: Milan Bronclík (tel. 608 438 872, milan.bronclik@tiscali.cz">milan.bronclik@tiscali.cz) a Daniel Křenek (tel. 776 322 719, dendrocopos@seznam.cz">dendrocopos@seznam.cz).

FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ

Sraz v neděli 29. dubna od 8 hodin na louce u houpacího mostu, kde se lidé dozvědí základní informace o ptačím světě. Následovat bude ukázka odchytu a kroužkování běžných druhů ptáků a procházka v lesích, loukách a polích v okolí řeky Ostravice. Akce se uskuteční za každého počasí. S sebou si vezměte vlastní dalekohled, svačinu a případně také atlas ptáků. Průvodci: Václav Tomášek (tel. 723 624 825, tomasekvaclav@gmail.com) a Čestmír Mališ.

JABLUNKOV

Sraz v úterý 1. května v 8 hodin před vrátnicí za hlavní bránou Sanatoria Jablunkov. V parku sanatoria se zájemci seznámí s ptáky lesů a zahrad včetně dvou nejmenších druhů našich ptáků králíčka obecného a ohnivého. Za příznivého počasí se uskuteční rovněž ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Délka trasy je asi jeden kilometr. Průvodci: Daniel Křenek (tel. 776 322 719, dendrocopos@seznam.cz">dendrocopos@seznam.cz) a Milan Bronclík (tel. 608 438 872, milan.bronclik@tiscali.cz">milan.bronclik@tiscali.cz).