Vichr ale neškodil jen v horských oblastech Jeseníků a Beskyd. Společnost ČEZ v pondělí v sedm hodin ráno řešila 60 poruch na vysokém vedení, další na nízkém napětí a bez dodávek elektřiny bylo v té době 48 tisíc odběratelů po celém kraji.

Do 13. hodiny se energetikům podařilo k síti připojit zhruba 40 tisíc odběratelů. Kalamitní stav, který společnost ČEZ Distribuce vyhlásila na celém svém zásobovacím území, platí ale i dnes odpoledne. V terénu jsou podle mluvčího Skupiny ČEZ Vladislava Sobola všichni pracovníci poruchových čet, k odstraňování škod byly povolány i subdodavatelské firmy. „Snažíme se dodávky elektřiny obnovovat co nejrychleji, ale dá se očekávat, že práce budou pokračovat nejen v noci, ale i v průběhu úterka,“ dodal Vladislav Sobol.

Moravskoslezští hasiči vyjeli kvůli škodám způsobeným vichrem od nedělní půlnoci do pondělní 15. hodiny k téměř půl tisícovce zásahů.

„Události jsou zatím bez zranění osob, což je nejdůležitější. Práce je ale hodně. Vítr se na většině míst už utišil, ale práce s popadanými a vyvrácenými stromy je stále dost,“ informoval v pondělí odpoledne mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Silný vítr trápí Česko již od sobotní noci. Jak vypadá ostraňování škod na dalších místech v republice se můžete podívat zde: