„Na internetu jsem našel nabídku pracovního místa zdejšího areálu, tak jsem se přihlásil do výběrového řízení. Následně mě přijali a jsem tomu rád, protože se mi zde velmi libí, také okolní krajina je krásná,“ prozradil Morys, který bydlí v Třinci.

V právě probíhající zimní sezoně má René Morys několik povinností. „Starám se o provoz vleku, elektroúdržbu či zasněžuji sjezdovku,“ vypočetl vlekař s tím, že v Bukovci mají pět sněžných děl. „Máme dvě sjezdovky, ta druhá je nová od letošní sezony. Je dlouhá dvě stě metrů a snowboardisté zde naleznou i snowpark, který je také nový. Snowboardisté mají k dispozici překážky a také dvanáctimetrovou muldu,“ řekl Morys, podle kterého je vyhledávanou atrakcí i snowtubing. „Princip je jednoduchý. Vlekem vyjedete na gumovém kole nahoru a sněhovým korytem se pak dostanete dolů. Nejvíce lidí zde chodí za klasickým lyžováním, však do podvědomí se dostává snowpark i snowtubing,“ nastínil vlekař.

Ten také prozradil, že do lyžařského areálu jezdí mimo místních lidé i Třinečané či lyžaři ze sousedního Polska. „Těch zde chodí opravdu hodně. Však výjimkou nejsou lyžaři z Karviné i vzdálenějších míst,“ doplnil Morys s tím, že v Bukovci se lyžuje denně od 8.30 do 21 hodin. „Akorát máme od 16 do 17 hodin pauzu na úpravu svahu,“ vysvětlil vlekař.

René Morys si však neodpočine ani po zimě. „Když skončí lyžařské sezona, musíme udělat údržbu veškerého zařízení. Pak se začneme chystat na letní sezonu. Máme zde káry, trampolíny, tubing, aquazorbing, zájemci si mohou zastřílet z luku. V létě si zde může užít celá rodina,“ prozradil Morys s tím, že bukovecký areál má v létě příhodné místo. „Kolem chodí hodně turistů, protože kousek odtud je nejvýchodnější bod České republiky, či místo, ve kterém se setkávají státní hranice České republiky, Slovenska a Polska,“ dodal vlekař.

Nyní se ale vlekař René Morys věnuje lyžařům a věří, že po teplých dnech opět přijde pravá zima. V Bukovci je sice sněhu dostatek, však v deštivém počasí lidé na lyže nechodí. „Na zakončení zimy zde uspořádáme lyžování v maskách,“ prozradil Morys s tím, že tato akce se při loňské premiéře setkala s velkým úspěchem. „To jsem zde ještě nebyl, ale dosti jsem o tom slyšel. Přišlo zde hodně lidí, kteří se opravdu bavili,“ uzavřel Morys.