Startovalo se po oba dny v 11 hodin, ale již od rána byl v prostoru startu čilý ruch. „My jsme dorazili z jižní Moravy. Na cestu jsme se vydali v pět hodin ráno, ale brzké vstávání na tuto akci nám nedělalo žádný problém. Již několik týdnů jsme se na Ostravici těšili,“ řekl Pavel Malchárek, který na lodi jel i se svou přítelkyni. „Něž jsem poznala Pavla, tak mi vodácký sport nic neříkal, ale teď jsem mu úplně propadla. Snažíme se během roku být na co nejvíce vodáckých akcích, přizpůsobujeme tomu i dovolené v práci, pokud to je nutné,“ doplnila Alena Slérová.

Vodáci pak od přehrady Šance vyrazili po proudu Ostravice až do Frýdlantu, když museli zdolat zhruba deset kilometrů. Na ostravických peřejích a jezu v Nové Dědině byl zákaz sjezdu a vodáci museli tyto úseky překonat přenesením lodí po břehu. Během tratě vodáky pozorovaly stovky přihlížejících. „Vytáhl jsem kluka, protože tady kousek máme chatu. Původně se mu k břehu Ostravice moc nechtělo, ale teď se mu zase nechce jít na chatu,“ smál se Radim Bubenczek, který bydlí v Havířově. „Je to zajímavé. Čekám, až se nějaká loď převrátí, abych viděl, jak ji pak vodáci budou tahat na břeh, nebo jestli do ní nasednou přímo ve vodě,“ vysvětlil svůj zájem Radim Bubenczek mladší, kterému je sedm let.

Během vodáckého víkendu nechyběl ani doprovodný program, který hostil Hostinec u Řeky v Ostravic. Další populární vodáckou akcí v okolí bude otevření a sjezd Moravice 19. a 20. dubna, kdy by z přehrady Kružberk mělo odtékat 13 kubíků vody za sekundu.