Na druhém místě skončilo SNK Pro Bruzovice, tomuto sdružení dalo hlas 38,64 procenta voličů. Zde byl lídrem Pavel Neděla, který obdržel 166 hlasů. Na zastupitele to dopadlo 4:4. Devátým zástupcem obce se stal Vojtěch Kozel, jenž kandidoval za TOP 09 a sám získal 86 hlasů. Právě on rozhodl o tom, že se misky vah převážily na stranu sdružení Pro Bruzovice.

Starostou se stal Pavel Neděla, Antonín Kwaczek je řadovým zastupitelem. Část lidí v obci v tom vidí předem připravený scénář. „Mám z toho špatný pocit. Myslím si, že to byl takový malý puč. A myslí si to hodně lidí," řekl Deníku padesátník, jenž se redakci představil. Míní, že sdružení Pro Bruzovice chtělo zkušeného starostu ,odlifrovat´. A tvrdí, že po volbách zaúřadovala arogance. „Oni se nechtěli v žádném případě domluvit," prohlásil muž. „Nový starosta je bývalý traktorista. Nic proti traktoristům, ale bude se to muset učit," konstatoval.

„Puč? To ne," reagoval další obyvatel obce, jehož Deník oslovil v sobotu. „Pan Kwaczek tady udělal kus práce, teď je změna. Já s tím nemám problém," uvedl důchodce. „Jsme malá obec. Je to tu trošičku rozhádané, to ano. Ale když pan Neděla umí vést firmu o pěti nebo šesti lidech, a vede ji dobře, tak si říkám, ať ukáže, co dovede. Vždyť i jeho otec tu byl dřív taky starosta," pravil starousedlík.

Antonín Kwaczek byl v čele Bruzovic deset let, předtím byl deset let místostarostou. „Systém je takový, jaký je. Asi to nebyla vůle většiny, nicméně tak to je. Já to respektuji a beru to jako realitu. Je třeba jít dál," shrnul. „U předání úřadu jsem se snažil říct, co jsem mohl. Obci přeji jen to nejlepší," poznamenal Antonín Kwaczek. A směrem k novému starostovi uvedl, že „praxe tam není, ale elán je", a proto věří tomu, že to pro Bruzovice dopadne dobře. Pavel Neděla reagoval na žádost o vyjádření konstatováním, že po volbách došlo ke shodě názorů dvou stran, které v zastupitelstvu vytvořily většinu.

„Došlo ke dvěma schůzkám s panem Kwaczkem, kdy na druhé schůzce byla nabídnuta funkce místostarosty pro průchozí osobu jeho strany a další funkce ve výborech a komisích. Toto bylo odmítnuto," sdělil Pavel Neděla a ke spekulacím, zda se v nové funkci dostatečně rychle zorientuje, dodal: „S komunální politikou zkušenosti nemám a orientace probíhá průběžně."