Výsledky voleb obce s 243 obyvateli na česko-polsko-slovenském trojmezí krajský soud zrušil pro neplatnost, volily totiž i „mrtvé duše“ naoko zapsané ve dvou nemovitostech starosty Marka Sikory, z nichž jedna je vyloženě neobyvatelná.

S ohledem na možná další podezření, počet obyvatel i voličů a těsný výsledek mezi pouhými dvěma kandidujícími uskupeními vše pod bedlivým dohledem zvenčí dnes vše opakuje.

Hrčava, obec na česko-polsko-slovenském pomezí, kde soud kvůli hlasování lidí bez "úzkých vztahů" k obci zrušil platnost komunálních voleb, 26. 10. 2022.
Hrčava si zopakuje komunální volby. Budou ostře sledované

„Budeme se o to zajímat my i krajský úřad,“ potvrdil tajemník z Jablunkova Jan Nieslanik. On a jeho kolegyně budou při sčítání hlasů i předávání výsledků Českému statistickému úřadu. „A podepíšeme závěrečný zápis z voleb,“ dodal v týdnu pro Deník.

Při neplatných volbách vyhrálo na podzim uskupení Pro Hrčavu s lídrem a dosavadním starostou Markem Sikorou s 51,18 procenta hlasů, porazilo sdružení nezávislých kandidátů v čele s živnostníkem Marinem Koperem (48,82 procenta hlasů). Jak to dopadne tentokrát? A kdo bude volit? „Je na obecním úřadu v Hrčavě, který vede seznam voličů, jak se postaví k verdiktu soudu,“ zmínila mluvčí kraje Nikola Birklenová.