Voliči na Frýdecko-Místecku o víkendu ve druhém kole senátních voleb jednoznačně rozhodli: senátorkou za 69. volební okrsek se na příštích šest let stala sociální demokratka a současná frýdecko-místecká primátorka Eva Richtrová. Ve druhém kole voleb se o senátorský post utkala s dosavadním senátorem Františkem Kopeckým z ODS.

Oba kandidáti nasbírali ve druhém kole voleb od svých voličů více hlasů, než v kole prvním. Františka Kopeckého v prvním kole volilo 9 891 lidí a ve druhém kole 10 816 voličů.

Eva Richtrová dostala v prvním kole voleb 18 519 hlasů a ve druhém kole voleb ji upřednostnilo 23 224 voličů.

Přepočítáno na procenta Eva Richtrová se ziskem 68,22 procenta hlasů doslova převálcovala Františka Kopeckého, kterému zbylo 31,77 procenta hla­sů.

Volební účast byla na Frýdecko-Místecku 29,92procentní a oproti prvnímu kolu voleb, kdy voliči odevzdali pouze 92,52 procenta platných hlasů, ve druhém kole bylo platných hlasů 99,71 procenta hla­sů.

Podle předsedů volebních komisí ve Frýdku-Místku v pátek přicházeli k volbám převážně starší občané, v sobotu už se věkový průměr snižoval. „V prvním kole bylo hodně neplatných hlasů, protože obálky do krajských voleb i do senátu měly velmi podobnou barvu a řada lidí si je spletla. Ve druhém kole senátních voleb se už nic podobného nestávalo,“ vysvětlila předsedkyně volební komise volebního okrsku číslo 1 v Dobré Veronika Herniková.

„Chtěla bych velmi poděkovat voličům za jejich hlasy. S tak obrovskou podporou jsem skutečně nepočítala. Velký dík patří také celému našemu volebnímu týmu, který odvedl perfektní práci,“ pověděla po svém zvolení nová senátorka Eva Richtrová. „Občanská demokracie doplatila na svou aroganci,“ dodala. Dva roky do konce volebního období by chtěla zvládnout jak senátorskou práci tak zůstat i ve funkci primátorky. „Pokusím se to skloubit, při správné dělbě práce by to neměl být problém a myslím, že to půjde. Kdyby ale ne, budeme to řešit,“ řekla Eva Richtrová.