Desítky let chodívali lidé ve Frýdlantu nad Ostravicí do kina v Nádražní ulici. Stará budova, která šla k zemi v roce 2009, měla ustoupit modernímu komplexu s bytovými domy a službami.

Plán developerské společnosti ale ztroskotal a pozemek v těsné blízkosti centra města zůstal prázdný. To se má brzy změnit.

Na rozdíl od bytové výstavby chtělo městské zastupitelstvo do centra města umístit moderní odpočinkovou zónu, kde si každá generace přijde na své. Projekt nazvaný Brána Beskyd má stejné jméno jako původní developerský projekt.

Do poloviny letošního roku by měla být podle radnice dokončena projektová dokumentace pro stavební povolení a pro provedení stavby. Středobod má tvořit parkourové hřiště, jehož základem je překonávání různých přírodních a umělých překážek.

Projekt počítá s tím, že areál bude po celou dobu volně přístupný a neoplocený.

Vyroste v něm nový pahorek, který rozšíří spektrum využití hřiště. Ten nabídne prostor nejen pro tradiční zimní radovánky.

V letních měsících přibude možnost využití oblíbené skluzavky, kterou doplní lanová prolézačka. Dále pak zemní trampolíny, hrazdy a jiné dětské herní prvky nebo například lezecká stěna. Celkovou atmosféru podpoří také nový vodní prvek.

Radnice v lokalitě plánuje podle místostarosty Davida Pavlisky také vybudovat jak sociální zázemí, tak skladovací prostory, restauraci nebo bufet.

Mělo by se tedy jednat o místo, kde si lidé budou moci sednout, odpočinout si a relaxovat. Počítá se také s velkou terasou pro letní měsíce, případně kancelářemi nebo nebytovým prostorem v prvním patře.

Na pozemku, který město zakoupilo v minulém roce a nachází se u brány do bývalého dřevařského podniku, nebude umístěna žádná výstavba. Radní naopak podpořili rozšíření zelené travnaté plochy se stromy, keři a lavičkami pro klid, odpočinek a relaxaci.

Se začátkem stavby se počítá letos na podzim, dokončovací práce by měly proběhnout v příštím roce. Odhady počítají s rozpočtem zhruba 20 milionů korun.