Desítky let chodívali lidé ve Frýdlantu nad Ostravicí do kina v Nádražní ulici. Stará budova, která šla k zemi v roce 2009, měla ustoupit modernímu komplexu s bytovými domy a službami. Plán developerské společnosti ale ztroskotal a pozemek v těsné blízkosti centra města zůstal prázdný. To se má brzy změnit.

Na rozdíl od bytové výstavby chce město umístit moderní odpočinkovou zónu, kde si každá generace přijde na své. Projekt nazvaný Brána Beskyd má stejné jméno jako původní developerský projekt. V minulém týdnu už stavba získala stavební povolení na komunikace a zpevněné plochy, práce na budování sportovně relaxačního komplexu mají začít v letošním roce.

Středobod má tvořit parkourové hřiště, jehož základem je překonávání různých přírodních a umělých překážek. Projekt počítá s tím, že areál bude po celou dobu volně přístupný a neoplocený. Vyroste v něm nový pahorek, který rozšíří spektrum využití hřiště. Ten nabídne prostor nejen pro tradiční zimní radovánky.

V letních měsících přibude možnost využití oblíbené skluzavky, kterou doplní lanová prolézačka. Dále pak zemní trampolíny, hrazdy a jiné dětské herní prvky nebo například lezecká stěna. Celkovou atmosféru podpoří také nový vodní prvek. Radnice v lokalitě plánuje vybudovat také polyfunkční dům, který poslouží zejména jako zázemí. Návrh obsahuje i výsadbu nových stromů a zeleně.