„Předali jsme vůz zdejšímu sportovnímu klubu vozíčkářů, který byl financovaný z prodeje nákupních tašek v obchodním řetězci Globus. Za každé zakoupené tašky putuje jedna koruna na tento charitativní projekt,“ prozradil Jaroslav Knápek, oblastní ředitel společnosti Globus s tím, že tento vůz je šestnáctý, který firma předává k podobným účelům. „Firma se od doby, kdy funguje na českém trhu, snaží podporovat handicapované lidi,“ doplnil oblastní ředitel.

Do Frýdku-Místku dorazila i členka rady Konta Bariéry Dana Štěrbová. „Tento okamžik je velice významný z pohledu Konta Bariéry, protože společně s našimi partnery můžeme podpořit dobrou věc,“ prozradila Štěrbová, která si spolupráci s partnery pochvaluje. „Sehnat věrné partnery, kteří chtějí pomáhat lidem s handicapem, je těžké. Konto Bariéry ale už má své jméno, proto se nám s partnery spolupracuje velice dobře,“ doplnila Štěrbová.

„Mně se velmi líbí, že Sportovní klub vozíčkářů Frýdek-Místek provozuje tuto svou činnost pro postižené lidi. Sportovní klub je navíc velice aktivní, jejich aktivity znám přes deset let. Dokonce si pamatuji, že jsem kdysi jako divadelní ochotník hrál v představení, jehož výtěžek putoval právě tomuto sportovnímu klubu. Jsem rád, že klub funguje a přeji mu v další činnosti hodně štěstí,“ řekl Deníku náměstek primátora Frýdku-Místku Libor Koval, který se předávání rovněž zúčastnil.

„Povedla se skvělá věc, na tento okamžik jsme čekali tři roky,“ řekl předseda Sportovního klubu vozíčkářů Frýdek-Místek Radomír Krupa. „Ani jsme v to moc nedoufali, mysleli jsme si, že je mnoho dalších organizací, které spíše potřebují zajistit dopravu. Nadaci jsme ale přesvědčili historii dopravy, kdy už šestým rokem organizujeme dopravu pro postižené ve městě,“ doplnil Krupa. „Původní auto jezdilo permanentně mimo letních prázdnin. Vozíváme postižené děti do různých stacionářů a chráněných dílen. V přestávkách vozíme dospělé. Ve městě najezdíme během měsíce až pět tisíc kilometrů,“ uzavřel Krupa.