Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Všechna pískoviště ve městě jsou opět čistá

Frýdek-Místek – Pískoviště na území Frýdku-Místku by nyní měla být čistá a bezpečná. Právě v těchto dnech totiž proběhla výměna písku ve všech 138 pískovištích na území města.

12.5.2010
SDÍLEJ:

Pracovníci frýdecko–místeckých technických služeb v uplynulých dnech vyměnili písek ve všech 138 pískovištích na území města.Foto: archiv magistrátu

„Město Frýdek-Místek nechává vždy zjara každým rokem vyměnit písek na dětských pískovištích. V letošním roce touto procedurou prošlo 53 pískovišť v Místku a 85 pískovišť ve Frýdku,“ informovala mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Jelikož jde o zdraví dětí, výměna písku probíhá skutečně důkladně: „Zaměstnanci technických služeb v minulých dnech starý písek strojně odstranili a pískoviště pak ještě ručně dočistili. Poté do pískovišť doplnili celkem 353 kubíků nového certifikovaného písku,“ popsal výměnu ředitel frýdecko-místecké společnosti TS Jaromír Kohut. „Do konce června teď budeme provádět ještě nutné drobné opravy dřevěného obložení pískovišť,“ doplnil informaci. Pískovišť ve Frýdku-Místku mírně ubylo. Od loňského roku město zrušilo pět pískovišť, která nebyla využívána. „Na jejich místech vysázíme okrasné keře,“ upřesnil Jaromír Kohut.

Písek je nyní čistý, ale to, jak dlouho v tomto stavu vydrží, velmi záleží na ohleduplnosti samotných obyvatel města. „Snažíme se, aby byl písek v pískovištích pro děti čistý a bezpečný. Velkým problémem však jsou volně pobíhající domácí mazlíčci, kteří často nově vyměněný písek znovu znečistí. Proto bychom chtěli požádat majitele psů a koček o to, aby byli ohleduplní a své mazlíčky na hrací plochy nepouštěli – aby si malé děti mohly stavět své hrady a dělat bábovičky na čistých hřištích a pískovištích,“ vyzval Jaromír Kohut.

Dětské hrací plochy ovšem nemusejí znečišťovat jen psi a kočky neukázněných majitelů, ale také například narkomané, bezdomovci a různá pochybná individua. Ve Frýdku-Místku se je od pískovišť snaží odhánět strážníci městské policie. „Snažíme se dětská hřiště a pískoviště co nejvíce hlídat. Narkomany a bezdomovce od zdržování se v těchto místech odrazuje už i častá přítomnost policejních hlídek. Jsou to lidé, kteří nechtějí být příliš na očích, a tak se raději stahují do různých zákoutí,“ konstatoval ředitel frýdecko-místecké městské policie Milan Sněhota.

„Nálezy injekčních stříkaček přesně evidujeme. Občas se objeví i na hřištích, ale většinou spíše někde bokem areálů. Na dětských pískovištích jsme ale ještě injekční stříkačky nenašli,“ pověděl Milan Sněhota. „Od března, kdy stál sníh, jsme kvůli injekčním stříkačkám byli přivoláni na 54 míst na území města. Sebrali jsme na nich celkem 124 kusů použitých stříkaček. Většinou byly pohozeny někde v trávě, mezi keři, ale také například na schodech u hypermarketu a 50 kusů jsme jich sebrali při úklidu energolávky u víceúčelové sportovní haly,“ vypočítal ředitel městské policie. Dodal, že strážníci samozřejmě stříkačky sbírají při dodržování přísných bezpečnostních opatření, ukládají je do speciálního kontejneru a pak je předávají k odbornému a bezpečnému zlikvidování.

„Co se týká pohybu koček a psů na dětských pískovištích, na tomto poli se snažíme působit především preventivně. Neukázněným pejskařům je těžké dokazovat přestupky – před uniformovanými strážníky se samozřejmě všichni chovají vzorně. Přesto jsme jen za duben s pejskaři řešili 30 případů porušování vyhlášky. Obvykle šlo o volné pobíhání psů nebo o znečišťování veřejných prostranství, většinou se ale nejednalo o dětská hřiště,“ upřesnil ředitel strážníků.

Naproti tomu na kočky se příliš velká pozornost policistů neupírá. „Nikde v okolí nefunguje žádný útulek pro kočky, kam bychom je mohli umísťovat. Zdejší lidé si ale na kočky ani příliš nestěžují, oproti mnoha jiným městům myslím ve Frýdku-Místku s přemnoženými divoce žijícími kočkami žádný velký problém není. Kočky odchytáváme jen v nutných případech, když jsou například zraněny a potřebují veterinární pomoc,“ konstatoval Milan Sněhota.

Autor: Jana Rumianová

12.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový chodník v Čeladné.

Chodník v Čeladné je konečně hotov

Tomáš Vidura, Čeladná, nar. 17. 10., 50 cm, 3,68 kg, Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Kapela Nebe obdarovala malé pacienty

V úterý 17. října měly děti hospitalizované na dětských odděleních Nemocnice Třinec o zábavu postaráno. Navštívila je skupina Nebe, která nyní vystupuje se svým Future technology tour 2017.

Odpoledne začnou volby. Bude volební účast mizerná jako posledně?

Dnes od 14 do 22 hodin a zítra od 8 do 14 budou lidé volit své zástupce kandidující do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

/FOTOGALERIE/ Klidné bydlení, anebo lepší služby? To jsou názory odpůrců a zastánců stavby velké prodejny v lokalitě Podlesí. Ti první už sehnali pod petici podpisy asi desetiny obyvatel města. Druzí mají na své straně jeho vedení.

Snad nebudou hráči hledět do kamer, přeje si předseda fotbalistů Řepišť

V Řepištích se chystají na fotbalovou slávu se vší důsledností. Už v sobotu v poledne přivítá tamní klub, hrající I.B třídu, soupeře z Doubravy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení