Potíže byly například i v Nýdku, kde do středečních 13.30 hodin napadlo v rozmezí čtyřiadvacet hodin celkem 50 litrů vody na metr čtvereční. Nejvydatněji tam pršelo ve středu okolo osmé hodiny ráno.

„Vzhledem k aktuálnímu nasycenému stavu povodí a možnosti výskytu místy vydatnějších přívalových srážek může dojít k rozvodnění menších toků a k ohrožení usedlostí ležících v blízkosti vodních koryt toků,“ uvedla mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.

Hladiny údolních nádrží v povodí Odry se nyní nacházejí v zásobních prostorech, pouze na nádrži Žermanice je hladina vyšší z důvodu povolené mimořádné manipulace, avšak dochází k jejímu snižování na úroveň maximální zásobní hladiny. „Další manipulace budou případně prováděny v závislosti na skutečně spadlých srážkách, přítocích do nádrží a další prognóze srážek,“ doplnila mluvčí Povodí Odry.

Vydatně pršet by v Beskydech mělo také ve čtvrtek. „V severovýchodní polovině území během dneška a ve čtvrtek dopoledne očekáváme místy vydatné srážky lokálně s úhrny 30 až 70 milimetrů, na návětří hor ojediněle přes 100 milimetrů. Vydatnější srážky se budou vyskytovat v Beskydech až do čtvrtečního večera,“ upozornil ve středu po poledni Český hydrometeorologický ústav.