Protože se škola, kterou navštěvuje, již pošesté zapojila do projektu Českého výboru pro Unicef „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“, přišla za svou maminkou s nápadem. „Protože se jedná o dobrou věc, požádala jsem svou mamku, jestli by mi nepomohla doma takovou panenku vyrobit. Vysvětlila jsem ji, že když se potom prodá, peníze škola přes Unicef pošle do Afriky, kde poslouží k očkování dětí,“ rozsvítily se oči Jitce Garbové, která prozradila, že panenku společně vyrobily v rekordně krátkém čase.

„Měly jsme ji hotovou za jeden den. Takovou rychlost jsem opravdu nečekala. Na výrobu šatů jsme použily látku, oči jsme například udělaly fixem. Nakonec jsem ještě pro ni vymyslela jméno Klára, které je uvedeno v rodném listě. Je fakt ještě hezčí než nějaká v obchodě. Myslím, že se nám opravdu moc povedla,“ pochlubila se Jitka Garbová, která by jednou chtěla studovat nějakou hotelovou školu. Pomáhat potřebným je pro ni důležité.

„Mám opravdu dobrý pocit, že jsem mohla tímto způsobem někomu pomoci. Naše škola nakonec udělala takových panenek celkem šestnáct. Paní učitelka nám potom prozradí, kolik se za ně vlastně podařilo vybrat peněz. Příští rok bych chtěla obdobnou hadrovou panenku vyrobit úplně sama. Už si na to troufám,“ pousmála se Jitka Garbová.

Kam dál: Škola předala panenky, které ochrání děti v Africe