Na knížce se podílela trojice autorů – Václav Peter, Milan Klega a Tomáš Adamec. „Já jsem se do Frýdku-Místku přestěhoval v sedmdesátých letech z Prahy a postupně jsem se stal sběratelem starých pohlednic Frýdku-Místku. Abych tyto cenné kousky neměl jen pro sebe, rozhodl jsem se vydat knížku,“ prozradil Václav Peter, kterého je nejnovější publikace již třetí knížkou o Frýdku-Místku. Ta první spatřila světlo světa v roce 1993. „Když jsem se zde tehdy přestěhoval, začal se Frýdek bourat, Proto jsem chtěl, aby pohledy na stará zákoutí zůstaly zachovány a začal jsem objíždět burzy a tím sbírat staré pohlednice o tomto městě,“ dodal Peter, podle kterého existuje přes 2 300 různých pohlednic města.

Peter se do nové publikace o Frýdku-Místku pustil společně s dalšími dvěma autory. „Jedním je Milan Klega, který fotografie sbíral mnohem dávněji než já, protože už má přes osmdesát let. Dalším spolupracovníkem byl Tomáš Adamec ze zdejšího okresního archivu,“ vypočetl Peter. Nová publikace, která vychází ve formátu A4, není jenom o dobových pohlednicích. „Je rozšířena o věci, které jsem dříve vůbec nesbíral. Jsou to například různé faktury, které také dotvářejí historii Frýdku-Místku. K tomu mě přivedla skutečnost, že když jsem tyto faktury někomu ukázal, tak se vždy líbily,“ dodal Peter.

Publikace je oživeny i snímky ze současnosti. „Oslovil jsem zdejší fotografy, kteří jsou zároveň mými přáteli, aby knížku obohatili svými snímky. Beru to tak, že jednou i fotografie ze současnosti budou za nějakou dobu snímky historickými,“ vysvětlil Peter, který si pochvaloval i spolupráci se sponzory. „Sponzoři, kteří se na publikaci podíleli, mají zároveň skvělý vztah k tomuto tématu. Proto mi vyšli vstříc a také díky jim mohla tato knížka vyjít,“ uzavřel Peter.

Křest knížky Pozdrav z Frýdku-Místku se uskuteční v úterý 1. prosince v 17 hodin v Knihkupectví Lev Bílek ve Frýdku-Místku.