Součástí každého pokoje bude i kuchyňská linka s ledničkou, mikrovlnnou troubou a varnou deskou. Studenti budou mít k dispozici i vysokorychlostní internet. Za bydlení zaplatí studenti od 1620 korun měsíčně, v apartmánech a luxusněji vybavených pokojích budou ceny vyšší.

Podle rektora Vysoké školy podnikání (VŠP) Josefa Jüngera budou koleje sloužit především studentům zakladatelské vysoké školy. „Pokud by ale zůstaly volné pokoje, mohou se v nich ubytovat i studenti dalších ostravských vysokých škol a univerzit, případně další zájemci,“ doplnil rektor. Podle kvestora VŠP Jaroslava Beneše je už kapacita nově otevřených kolejí zaplněna z osmdesáti procent.

Ostravská vysoká škola podnikání působí od roku 2000 a patří mezi pětici největších soukromých tuzemských vysokých škol. Ve školním roce 2008/2009 bude poskytovat vzdělání více než 3,3 tisícovce studentů v Ostravě a na detašovaných pracovištích v Bruntále, Jeseníku, Olomouci, Písku, Praze, Studénce, Třinci a v Novém Jičíně. Kromě kombinovaného studia nabízí VŠP rovněž prezenční studium v akreditovaných oborech Podnikání, Podnikání a management v obchodě, Informatika a internet v podnikání a Podnikání a management v životním prostředí. Od roku 2005 VŠP poskytuje vedle bakalářského také navazující magisterské studium.

Náklady na výstavbu nových kolejí se pohybovaly na úrovni padesáti milionů korun. Podělily se o ně samotná VŠP a společnost Trimex majetková.