Vedoucí muzea Eva Zamarská. Výstavu exponátů nazvanou Nekonečný příběh bižuterie najdou návštěvníci ve velké výstavní síni muzea. V expozici bude zastoupena skleněná broušená bižuterie, černá bižuterie, skleněné perličky Rokajl, bižuterie z umělých hmot a kovová bižuterie s galanterií - knoflíky, šatové a botové spony, třásně, náušnice, náhrdelníky, jehlice do vlasů, brože, náramky, perly a jiné zajímavé exponáty.

"Na této výstavě se dozvíte, že největší objem ve výrobě jabloneckého zboží tvořily perle a perličky, knoflíky, skleněné kameny, výrobky s náboženskými motivy, skleněné kroužky (bangle) a upomínkové předměty. Při výrobě jabloneckého zboží se používala celá řada speciálních, tak i v ostatních oborech obvyklých technologiích a výrobních postupů," uvedla Zamarská.

Druhá výstava Jarmila Haldová a její vyznání dřeva, která je umístěna v Malé výstavní síni, představí "dřevěné" panovníky českých zemí od knížete Bořivoje I. z devátého století až po Rudolfa II. V Galerii Na schodech pak mohou návštěvníci třineckého muzea vidět snímky Pavla Zubka. Autor, který se fotografii věnuje zhruba 20 let a žije v hutnickém Třinci, vystaví snímky z prostředí Třineckých železáren.

"Horko, prach a hlavně výstřiky oceli a strusky do okolí jsou úchvatné scenérie, které nelze nezachytit. Tyto jevy většina lidí nikdy neviděla a ani neví, jak to v takových provozech chodí. Proto je nutné jim je ukázat, ať si opraví své představy o práci vysokopecaře, slévače či obráběče kovů," říká autor fotografií Pavel Zubek.