Na prostranství mezi obytnými domy a školou v minulosti byla hrací plocha a prostor pro odpočinek s převážně betonovým povrchem, zastaralými železnými prolézačkami a s pozůstatkem pomníku Julia Fučíka. Nyní tu město staví zbrusu nový moderní dětský herní areál, na kterém bude umístěno celkem jedenáct atrakcí. Stavba hřiště byla zahájena už na podzim minulého roku a práce budou dokončeny letos na jaře. Rozhodně se přitom nejedná o levnou investici. Nový herní areál přijde na 6,119 milionu korun a rekonstrukci plochy zaplatí město ze svého rozpočtu.

Nové hřiště je určeno pro menší i větší děti. „Část plochy bude pokryta pružnými pryžovými deskami a na druhé části bude položen travní koberec. Na prostranství vyrostou různé prolézačky, kolotoče, lanová pyramida a multifunkční šplhací sestavy. Děti se mohou těšit i na velké pískoviště o rozměrech čtyřikrát čtyři metry,“ popsala vznikající hřiště mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Nejatraktivnější nespíš pro děti bude velkorysá atrakce s názvem Lumpárna, na níž děti objeví rozhlednu, skluzavky, prolézačky, šplhací plošinu s lany i pohyblivý most. „Celkem bude na novém prostranství umístěno jedenáct herních prvků a osm laviček,“ dodala mluvčí. Podobné hřiště už funguje například za obytnými domy na ulici Marie Majerové na nedalekém Kolaříkově sídlišti v Místku.

Hřiště před čtvrtou základní školou ovšem zdaleka není jedinou podobnou plochou, kterou město rekonstruuje. V nejbližší budoucnosti se děti dočkají hracího areálu také na prostranství mezi ulicemi Rokycanova a Škarabelova. „Jedná se o vybudování dvou nových dětských hřišť s herními prvky a pískovištěm. Vedle nich pak vznikne i sportoviště s umělým povrchem,“ informoval Ondřej Muroň z investičního odboru frýdecko-místeckého magistrátu.

Doplnil, že tento nový areál vyroste na místě stávajících dvou antukových a asfaltového hřiště. „Nové sportovní hřiště bude vybaveno brankami, koši na basketbal, sloupky na volejbal a oploceno záchytným oplocením. Dětská hřiště pak budou rozdělena na dva sektory pro děti do 6 let a pro děti od 6 do 12 let a vybavena budou celkem jedenácti herními prvky a osazeny plochou tlumící náraz,“ popsal Ondřej Muroň. V současně době město zpracovává potřebnou dokumentaci a pracuje se na získání dotace na výstavbu.

Další nové dětské hřiště má vzniknout také na ulici Františka Linharta v Místku. K tomuto hřišti město rovněž připravilo projekt a pracuje na získání dotace na jeho výstavbu. „Stávající dvě sportovní hřiště s asfaltovým povrchem jsou už v nevyhovujícím stavu a budou odstraněny spolu se zastaralými kovovými herními prvky,“ vysvětlil Ondřej Muroň.

Na místě větší hrací plochy tu vzniknou dvě dětská hřiště. Jedna z těchto hracích ploch bude určena pro děti do 6 let a druhá pro děti od 6 do 12 let. I tady se děti mohou těšit na areál osazený zajímavými herními prvky na ploše tlumící nárazy. Menší hrací plochu pak nahradí sportovní hřiště pro míčové sporty s umělým povrchem a záchytným oplocením. Chybět tu samozřejmě nebudou ani nové chodníky, lavičky a odpadkové koše.