Hala už získává finální vizuální podobu. V prostoru vstupu má prosklenou fasádu, v okolí byly upraveny plochy pro parkování.

„Ledová plocha už má základní izolační vrstvu a je připravena k pokládce chlazení. Provádí se montáž akustických podhledů a svítidel. Tribuny čeká osazení sedačkami. Práce pokračují ve víceúčelovém sportovním sálu, kde se bude hrát badminton, stolní tenis, ale například i cvičit aerobik, a pracuje se i v podzemních prostorách haly, kde vzniká střelnice," přiblížil Petr Slunský, ředitel společnosti Sportplex, která bude mít halu ve své správě.

Z elektronické aukce už vzešel také dodavatel interiérového vybavení recepce, šaten, baru a restaurace s výhledem na ledovou plochu, kancelářských místností, skyboxů a dalších prostor. Různé pulty, nábytek, věšáky, koše, převlékací boxy, stojany na hokejky, podlahové krytiny a podobně se začnou montovat a pokládat až po ukončení stavebních prací, které by měly být podle smlouvy hotovy do 14. listopadu. Cena interiérového vybavení činí něco přes sedm milionů korun.

Nová hala bude pro veřejnost přístupná od prosince, už koncem listopadu by měla být k dispozici hokejistům. V loňské sezoně našli hokejoví mládežníci svůj dočasný domov v provizorní hale na parkovišti ve frýdeckých Stovkách, mužský tým strávil sezonu v porubském azylu. Do otevření nové haly budou hokejisté i nadále využívat stadiony v okolí, třeba v Třinci, Kopřivnici či Studénce. Hala Polárka vyrostla v těsné blízkosti původní víceúčelové sportovní haly, která loni ustoupila výstavbě obchodního centra. První zákazníci tam zavítají v polovině listopadu.