„Ten posvětil rozhodnutí frýdecko-místeckého magistrátu umístit stavbu obchvatu na pozemcích katastrálních území Dobré, Kunčiček u Bašky, Místku, Panských Nových Dvorů a Starého Města,“ vysvětlila tisková mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

„V současné době právní odbor magistrátu zpracovává analýzu možných důsledků usnesení Krajského soudu v Ostravě k plánované výstavbě obchvatu. Soud vydal k žalobě občanského sdružení Beskydčan na rozhodnutí Krajského úřadu Moravskoslezského kraje odkladný účinek. Proto až do doby, než Krajský soud v této věci rozhodne, může dojít k podstatnému zkomplikování situace výstavby obchvatu. Může se stát, že tímto rozhodnutím dojde k pozastavení výkupů pozemků a přerušení přípravy dokumentace pro stavební povolení, a to až do vydání konečného rozsudku,“ konstatovala Jana Matějíková.

„Věříme, že Krajský soud nevyhoví malé skupině lidí, která si přeje vybudovat pod městem tunel,“ dodala.

Obchvat Frýdku-Místku má výrazně ulevit centru města od kamionů a celkově zlepšit dopravní situaci ve městě, která se s nástupem automobilky Hyundai v Nošovicích stává stále více komplikovaněj­ší.

(jr)