Budova s věžičkou a vyhlídkou na panorama Beskyd bude multifunkčním objektem, který kromě sídla radnice nabídne například zdravotnické služby a byty. Dokončení stavby se plánuje v létě příštího roku, řekli zástupci radnice a developerské a dodavatelské firmy.

"V obecní části bude administrativa úřadů, jedno patro je určené pro ordinace lékařů. V samostatné části budovy bude 13 apartmánů. V přízemí jsou nebytové prostory, kde se počítá s umístěním lékárny, případně dalších obchodních a nebytových jednotek," uvedl projektový manažer společnosti Conti Real Čeladná Jakub Bernady, která radnici postaví. O nové bydlení v centru obce je podle něj zájem, firma už prodala devět bytů.

Se splácením dluhu nemá vedení obce potíže

Nová radnice, která je závěrečnou fází výstavby centra Čeladné, bude na rozdíl od té stávající bezbariérová. Budovu nynější radnice obec za 5,5 milionu korun prodá právě firmě Conti Real Čeladná. Developer v ní postaví opět nové byty. Výstavbou náměstí v minulých letech se Čeladná výrazně zadlužila a stále patří k nejzadluženějším obcím v kraji. Podle Lukši s tím ale obec nemá problém. "Čeladné nyní zbývá zaplatit 78 milionů korun. Budeme to splácet do roku 2015, nezpozdili jsme se o jediný den se splácením. Příjmy, které máme z našich aktivit, pokrývají plně splátky tohoto úvěru," uvedl.

Zastupitelstvo podle něj zatím nerozhodlo, jakým způsobem obec získá 35 milionů korun potřebných na výstavbu radnice. Výstavbou radnice investiční záměry v obci podle jejích představitelů nekončí. Na místě bývalého koupaliště plánují sportovní a rekreační areál, který nabídne společenské a kulturní vyžití. "To je to, co nám někteří občané vytýkají, že to v obci chybí," uvedla místostarostka Věra Golová. Náklady na sportovní a společenský areál mají podle Lukši dosáhnout sto milionů korun a obec se chce ucházet o evropské peníze.

Cena za nájemné je srovatelná s Prahou

Čeladná chystá mimo jiné i rozšíření hřbitova včetně vybudování nové smuteční síně, což je podle Lukši investice asi 16 milionů korun. Zájem o bydlení v Čeladné podle Bernadyho stoupá. Conti Real Čeladná vstoupila na trh s byty v Čeladné před 3,5 lety. Zatím tam firma zkolaudovala 31 bytů a během posledního půl roku prodala komplex s 51 byty. Na přelomu jara a léta příštího roku chystá výstavbu dalších 120 bytů v sedmi vilových domech.

"Přibývá zájemců z větší dálky, z celé republiky i cizinců. Prodejní cena bytu v Čeladné je přitom kolem 40.000 Kč za metr čtvereční, což je více než v Ostravě. Nájemné u třípokojového bytu činí kolem 900 eur (asi 24.000 Kč) měsíčně, což je srovnatelné s Prahou," řekl novinářům zástupce Conti Real.