„Dotace z Regionálního operačního programu je necelých třicet milionů, což představuje 60 procent celkových uznatelných nákladů,“ řekl redakci Milan Rusz, jednatel firmy 1. Třinecká sportovní, která za obřím projektem stojí. Stavbaře přitom tlačí termíny.

Rusz uvedl, že uzavřená smlouva počítá s ukončením prací už letos v prosinci. „To je náš požadavek. Podle harmonogramu by se to mělo zvládnout, počítáme ale s ideálními podmínkami,“ připustil s tím, že firma si ve smlouvě ponechala několikatýdenní rezervu.

Nejzazším termínem pro hotovou stavbu, a tedy i oficiální zisk dotace, je totiž konec ledna 2010, kdy se plánuje i zahájení zkušebního provozu. Rusz proto doufá, že stavbařům bude přát počasí. „Nechci se vymlouvat na krizi, problémy mohou být jiného rázu. Může tři měsíce pršet, v jedenáctém měsíci mohou přijít mrazy,“ naznačil. 1. Třinecká sportovní, která podle Rusze část stavby financuje z vlastních zdrojů, bude Relax centrum i provozovat.

Komplex si na sebe vydělá, tvrdí Rusz

Finanční analýza celého projektu se prováděla ještě v době před krizí, podnikatel ale tvrdí, že ani pesimistické varianty nenaznačují, že komplex by měl být ztrátový. „Věřím, že Relax centrum si na svůj provoz vydělá,“ míní Rusz. Relax centrum podle 1. Třinecké sportovní posílí sektor cestovního ruchu v regionu jako hlavní turistická atrakce s celoročním provozem. Hovoří se o zákaznících z České republiky i ze zahraničí, služby mají tvořit komplexní nabídku pro sport, relaxaci a zábavu.

Unikátní a pro region zcela nový má být komplex Vitálního světa, který na ploše zhruba 300 metrů čtverečních nabídne zdravotně relaxační aktivity s horkou saunou, solnou inhalací, bylinkovou inhalací, kneipovou lázní, ochlazovacím bazénem, vodní smrští, masáží nohou, tepidáriem a whirpoolem hlavním i privátním. „Kromě Vitálního světa bude komplex využíván příznivci aerobních aktivit, pro které budou připravovány různé programy,“ stojí v projektu. Počítá se i s restaurační zónou a bezbariérovos­tí.

Kam dál? Moravskoslezský kraj láká více domácí