Výjimkou nebyli ani žáci 9. C 6. ZŠ ve Frýdku-Místku. Ve čtvrtek naposledy zasedli společně do lavic a předstoupil před ně jejich třídní učitel Jaroslav Hrabec, aby jim rozdal vysvědčení.

Na základní škole jsem prožil krásných devět let. Na jednu stranu je mně líto, že odcházím, ale život jde dál,“ řekl Dominik Botek, který byl zároveň předsedou této třídy.

„Po prázdninách půjdu na střední školu do Vítkovic, kde mě čeká obor s maturitou. Tak doufám, že mně to tam vše dobře dopadne,“ doplnil Botek a dodal: „Nejvíce se mně bude stýskat asi po všem. Ať to jsou někteří učitelé či spolužáci. Zážitků mám hodně a vzpomínat bude jen v dobrém.“

Jeho spolužák Ondřej Dlabaja se těší, že má před sebou něco nového. „Přijde nová škola, noví lidé, nové příběhy,“ řekl Dlabaja, kterého po prázdninách čeká nová škola.

„Vedle na „horničáku“ se pokusím vystudovat informační technologii, počítače,“ svěřil si Dlabaja, který si vybavil i okamžik, kdy šel prvně do školy. „Byla to jiná škola, ale vybavuji si ten okamžik. Celkově těch devět let je hodně vzpomínek. Některé roky šly rychleji, jiné se naopak táhly. Jsem rád, že už odcházím,“ svěřil se Dlabaja.

„Nevím, co bych řekla. Na poslední den jsem se vůbec netěšila, odchází se mi špatně a bude mi smutno,“ řekla Deníku Petra Pastorková, která si rovněž vybavila svůj první školní den. „Co jsme měla oblečené, to nevím. Ale pamatuji si, že mě paní ředitelka pasovala mečem na školáka. Nyní mě čeká studium cestovního ruchu a docela se těším,“ dodala Pastorková.

Mezi svými žáky byl ve čtvrtek naposledy i jejich třídní Jaroslav Hrabec. „Po každé třídě mně je smutno a bude mi smutno po těchto žácích. Ale zároveň se již těším na další třídu,“ uzavřel Hrabec.