„Občané, kteří si přichází vyřídit své záležitosti do vyšších pater budovy, opět mohou využít opravený výtah,“ upozornila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. „Rekonstrukce výtahu byla nutná, jeho zastaralý mechanismus už působil problémy při zavírání dveří a také výkon výtahu neodpovídal nynějším požadavkům,“ vysvětlil vedoucí investičního odboru magistrátu Jan Kaspřík.

„Původní hydraulický výtah byl vyměněn za výtah lanový s dvakrát vyšší rychlostí jízdy. Je vybaven informačními panely s údaji o poloze výtahu a směru jízdy, ale také možností volby směru jízdy, což zamezí jeho zbytečnému zastavování, pokud občan správně směr jízdy zvolí,“ upřesnil Jan Kaspřík. „V horkých letních dnech bude chlazena výtahová šachta, čímž se zamezí přehřátí vzduchu v kabině výtahu. Výtah bude navíc vybaven záložním zdrojem, který umožní občanům opustit budovu v případě výpadku proudu,“ dodal.

Nový výtah nabízí nové číslování. Bezbariérový vstup z parkoviště je označen –1, nulou je očíslováno přízemí a číslovky 1 až 3 označují příslušné patro. „Nový výtah nabídne občanům bezpečnější, komfortnější a rychlejší dopravu do požadovaných pater budovy. Výhodou je také záložní zdroj výtahu, který zajistí, že v případě výpadku proudu nebudou lidé ve výtahu uvěznění, a budou moci bezpečně opustit budovu. Věříme, že nový výtah přispěje k pohodlnějšímu vyřízení požadavků klientů magistrátu,“ podotkla mluvčí Jana Matějíková.