Zástupci Jablunkova argumentují tím, že pás široký 60 až 100 metrů podstatně zmenší plochu, kterou chce město nabídnout investorům, ale náklady na vznik zóny zůstanou prakticky stejné. „Kvůli nešťastným medvědům jsme to stopli,“ řekl redakci starosta Petr Sagitarius. „Čekáme, jak se k zamítavému postoji ke koridoru postaví kraj. Chceme znát jeho pohled,“ dodal. „Kdyby byl koridor, zóna nebude. Nebyla by rentabilní,“ uvedl starosta.

Starosta: Je to kabaret

Definitivní rozhodnutí, zda v souvislosti s koridorem zónu vybudovat, či naopak od projektu odstoupit, je podle něj opět na zastupitelstvu. „Předpokládám, že to bude v září,“ řekl. Nápad ministerstva životního prostředí zřídit koridor pro přechod velkých savců Jablunkovskou brázdou označil za kabaret.

Zóně už před dvěma lety přislíbila dotaci 36 milionů korun agentura CzechInvest. „Termínem pro vyčerpání podpory je rok 2009. Do té doby jsou tedy finance pro zónu připravené. Pokud se investice neuskuteční, finance zůstávají státu a zóna bude muset o případnou podporu žádat znovu,“ řekl v pondělí Jiří Sochor z CzechInvestu. Předloni se celkové náklady na vznik zóny odhadovaly na 58 milionů korun, podle radnice je to nyní podstatně více. "Objem financí určených pro zónu vychází z usnesení vlády z roku 2006. Aby mohl investor pro zónu získat další finance, musel by podat novou žádost. Ta pak projde běžným hodnocením a pokud ji hodnotitelé schválí, může zóna počítat s další podporou," dodal Jiří Sochor.

Oblast Jablunkovské brázdy spojující Těšínské a Moravskoslezské Beskydy je podle ministerstva životního prostředí mimořádná z hlediska významu migrace velkých savců, včetně medvěda a vlka. O vybudování migračních koridorů rozhodla vláda v usnesení, které se týkalo investiční smlouvy se společností Hyundai Motor Company. Důvodem je zvýšení intenzity dopravy mezi Nošovicemi a závodem Kia v Žilině. Více zde: O zónu se lidé podělí s vlky a medvědy
Starosta Jablunkova Petr Sagitarius o migračním koridoru: Koridor nám v podstatě zrušil záměr vybudování průmyslové zóny „U kapličky“ v Městské Lomné a zlikviduje řadu stavebních parcel. Zastupitelstvo se tomuto záměru brání, nicméně je více než zřejmé, že nám bude tento koridor vnucen vyššími „inštancemi“. Když v jistě dobré víře hovořili při nedávném projednávání této problematiky na ministerstvu pražští úředníci o ochraně našich beskydských „huňáčů“, připadali jsme si tam s kolegou Procházkou z Mostů jako ve filmu „Šest medvědů s Cibulkou“. Kampak se nám ti chlupatí čerchmanti schovali? Posledního přejel autobus v Mostech v půlce 90. let.