Snímek znázorňuje stavbu zakomponovanou do rekreačního střediska Olešná, a to na břehu přehrady poblíž autokempu a aquaparku. Magistrát zveřejnil reakci i na svém webu. „Město o tom nikdo neinformoval a majitel většiny pozemků v této lokalitě – městská společnost Sportplex – se k tomu záměru vyjádřila negativně, tedy odmítavě,“ uvedla mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. Doplnila, že v prostorách autokempu Olešná, který spravuje městská společnost Sportplex, se stavba neobjeví.

Podle krajského úřadu jde ale o ilustrační fotky. „Jde pouze o vizualizace od architektů. Nikde na nich není specifikována přesná lokalita, číslo či majitelé pozemků. Yogapoint na Olešné bude, ale v jiné lokalitě,“ podotkla Miroslava Chlebounová z odboru kanceláře hejtmana kraje.

Část pozemků v lokalitě přehrady patří Povodí Odry, některé další pozemky jsou v majetku fyzických či právnických osob. „Vzhledem k tomu, že projekt je v přípravné fázi, o oficiálním přesném umístění těchto menších staveb budeme informovat až po příslušném legislativním opatření. Dosud vedeme s majiteli pozemků jednání a máme předběžné souhlasy,“ doplnila Miroslava Chlebounová.

Základní konstrukční prvek Yogapointů bude dřevo. „Budou to konstrukce respektující přírodní zákony, vybudovaná v souladu s pravidly pro cvičení jógy. Nabídnou nejen prostor, ale i soukromí a pohodovou atmosféru. Součástí Yogapoitů budou i panely s radami, jak se cvičí jóga a jakými cviky si lze protáhnout jednotlivé části těla,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Krkoška. Dodal, že Yogapointy budou moci lidé využívat zdarma. Umístěny budou také v Ostravě, v Trojanovicích, v lázních Darkov a na Malé Morávce.

Projekt spustil bouřlivou diskuzi i na sociálních sítích. Odpůrci argumentují například tím, že lidem, kteří si chtějí zacvičit, stačí podložka na trávě. Tvrdí, že jde o zbytečnou investici, kterou navíc zničí vandalové. Podle příznivců naopak podobná stavba v hojně navštěvované lokalitě Olešná chybí.

Projekt je připravený, kraj chystá výběrové řízení na firmu, která bude pergoly stavět. „Yogapointy, kterými jsme se inspirovali v zahraničí, by měly být lidem k dispozici od jara či léta příštího roku. Pět konstrukcí bude stát zhruba půl milionu korun, starat se o ně budou vlastníci pozemků, na kterých budou konstrukce umístěné, na základě dohody s krajem,“ uzavřel náměstek Krkoška.