Od pondělí 17. října se asi až do konce listopadu rekonstruuje část Plzeňské ulice od Dubiny na Novou Bělou. Přesněji první etapa na necelém kilometru komunikace I/58. Provoz tu je sice obousměrný – ale řízený kyvadlově semafory. K tomu je třeba vědět, že průjezd Novou Bělou dále na Frýdek-Místek uzavřeli v Mitrovické ulici kvůli rozšiřování kanalizačního systému.

Vandalové poškodili cedulku na památníku polského turisticko - sportovního svazu Beskid Śląski na Javorovém, 18. 10. 2022.
Vulgární urážky Poláků v Beskydech na Javorovém. Vandalovi vadil polský památník

Další kolony se táhnou zejména ve špičce Místeckou ulicí, kde se nejen dokončují zastávky a podchody u Dřevoprodeje v Hrabůvce, ale nově i renovuje most č. 56-048..3 nad podchodem v Hrabové. A tady jsou už motoristé docela zvyklí, protože omezení navazuje na již hotovou obnovu mostu u Makra. Jen ucpání Frýdecké ulice ve směru z Kunčiček na Vratimov není zaviněno přímo nějakou opravou či uzavírkou, spíše je důsledkem těch všech v okolí. Dopravu tu řídí policie.

Vodní nádrž Baška mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí vypouštějí, bude se opravovat, biologové tu teď sbírají škeble a mlže, 19. 10. 2022.
VIDEO: Přehrada Baška bez vody, teď tu zachraňují škeble, pak bude rekonstrukce

„Problém může být i v tom, že vlastníci komunikací naplánují své akce a ty se schválí doslova úřednicky,“ nechává se slyšet Radek Podstawka, náměstek moravskoslezského hejtmana, v jehož gesci je doprava. Právě on je kritikem těch, kteří nedokáží zkoordinovat opravy tak, aby co nejméně vadily lidem. Podstawka připravuje pro Deník vyjádření s tím, že už je po schůzce, na níž se mělo probírat právě ono „sladění“ termínů rekonstrukcí.