„Na základě zpracované sociodemografické studie a jednání pracovních skupin se rozpracovala konkrétní opatření v bytové politice města," uvedla starostka Věra Palkovská s tím, že dalším krokem bylo zadání studie v oblasti nízkonákladového bydlení pro seniory, sociálního bydlení a prevence bezdomovectví v Třinci. Tato studie bude už v květnu.

Město podle starostky zároveň bedlivě sleduje změny, které se odehrávají v lokalitě Folvark. Společnost CPI Byty zde plánuje rekonstruovat objekty vysoké zástavby v části horního Folvarku, do kterých stěhuje obyvatele nízké zástavby. Tu čeká demolice. Podle radnice se žádný černý nenaplnil. „Ta naše velká obava, že to bude mít sociální dopad, případně dopad na bezpečnost ve městě a podobně, se díkybohu nepotvrdila. Naopak, vše běží a také CPI postupuje ve spolupráci s odborem sociálních věcí," pravila starostka. Radnice se obávala i toho, že v uvolněných a prázdných domech by se mohli objevit například nepřizpůsobiví z jiných částí kraje či odjinud, a vznikl by tak s nadsázkou „třinecký Bronx". To ale vlastník vyloučil.

„Já se stěhování nebojím, mě se to netýká, CPI má opravovat celý byt," řekl redakci devětačtyřicetiletý muž z Fovarku. K sousedům, kteří jdou jinam, poznamenal: „Někteří jsou rádi a jsou spokojeni, někteří nadávají."

Více přináší středeční regionální příloha Frýdecko-místeckého a třineckého deníku.