Napojení obchvatu na stávající silnici první třídy se plánuje ve třech etapách. Do 3. srpna potrvá uzavírka pravé poloviny silnice I/11 ve směru na Žilinu a úplná uzavírka silnice III/01152. Kamiony jezdí v jednom jízdním pruhu po silnici I/11, provoz řídí semafory. Osobní vozy a autobusy odbočují u sanatoria ve směru na Dolní Lomnou, kde pokračují na nový kruhový objezd a dále do Mostů u Jablunkova. Zde přijíždějí na hraniční přechod a zpět na silnici I/11. Objízdná trasa vede v obou směrech.

Od 3. do 31. srpna se chystá úplná uzavírka silnic I/11 a III/01152. Kamiony pojedou od sanatoria na silnici číslo 01151 ve směru na Dolní Lomnou a pak po nově vybudované rampě zpět na silnici I/11.

Třetí etapa potrvá až do 30. listopadu. Veškerá doprava u sanatoria povede ve směru na Dolní Lomnou a poté po nově vybudovaných rampách zpět na silnici I/11. Doprava do Mostů u Jablunkova povede po nové silnici ve směru na Dolní Lomnou a pak po nově vybudované silnici s okužní křižovatkou.

Čelní srážku s kamionem řidič vozu nepřežil
Pětikilometrový obchvat města má vyřešit dlouholeté problémy s přehuštěnou dopravou. Poslední tragická nehoda na Jablunkovsku se stala v pondělí večer. Srážku automobilu s kamionem na silnici v Mostech nepřežil jednatřicetiletý řidič. Havárii, po které zůstal muž zaklíněn ve zcela zdemolovaném voze, vyšetřuje policie. (lew)