V místeckém Kině Petra Bezruče se už od loňského léta nepromítá a filmová představení jsou přesunuta do Nové scény Vlast. „Vzhledem ke stavu objektu připravuje vedení města jeho prodej formou nabídkového licitačního řízení,“ informovala mluvčí magistrátu Jana Matějíková. „Objekt je v nevyhovujícím stavu a náklady na případnou rekonstrukci by se pohybovaly někde okolo padesáti milionů korun,“ konstatoval náměstek frýdecko-místecké primátorky Petr Cvik (ČSSD). Lidé se podle něj přeorientovali na multikina, návštěvnost v „Bezruči“ klesala a kino přestávalo být provozuschopné.

„Obyvatelé města, kteří chtějí do kina chodit ve Frýdku-Místku, však o nic nepřijdou. Filmy se promítají ve zrekonstruované Nové scéně Vlast, kam bude brzy přesunuta i zvuková technologie dolby stereo z kina Petra Bezruče, čímž se posílí kvalita zvuku. Počítá se přitom s tím, že menší kapacita Nové scény Vlast bude u filmových trháků vyvážena častějším opakováním i v rámci jednoho dne, podobně jako u multikin,“ vysvětlil Petr Cvik.

„Město chce objekt kina Petra Bezruče vydražit nejméně za osmnáct milionů korun. Nabídková cena odpovídá znaleckému posudku, ale až v praxi se ukáže, za kolik je reálné budovu vydražit,“ upřesnil náměstek primátorky. Návrhem na prodej kina se nyní bude zabývat majetková komise, rada města a konečné slovo při schvalování prodeje bude mít městské zastupitelstvo.

Prodejem kina Petra Bezruče ovšem město ztratí sál pro zhruba šest set diváků. „V kině Petra Bezruče pořádá město okolo patnácti kulturních akcí za rok. Jsou to například Mezinárodní folklorní festival, akce Ostravičky, školní akademie a podobně, pro které podobný sál potřebujeme. Proto případný prodej kina podmiňujeme tím, že se nový majitel zaváže po dobu tří let sál i nadále provozovat a dávat městu v případě potřeby k dispozici. Do té doby určitě najdeme alternativu, kam akce s velkým počtem diváků přesuneme. Situace by se mohla vyřešit buď v rámci rekonstrukce víceúčelové sportovní haly nebo postavíme jiný objekt,“ nastínil možnosti náměstek primátorky.

Kam dál? Filmy v Bezruči asi dohrály