Kriminalisté se případem začali zabývat v květnu poté, co je kontaktovala důchodkyně Jaroslava Krejčí. Trestní oznámení podala ve Studénce, kde žije, a týká se bezhotovostního převodu peněz na koupi hnojnické památky z března 2008. - více ZDE

Krejčí trvá na tom, že se jí „ztratil“ více než milion korun. Podle policistů jde skutečně o zločin. „Na konci září bylo zahájeno trestní stíhání 46letého muže, obviněn je z trestného činu podvodu,“ řekl Zbyněk Tomšík. Obviněný muž měl loni 28. března v pobočce banky ve Studénce poškozenou přesvědčit, aby ze svého účtu převedla dva miliony korun na „blíže nespecifikova­ný“ účet.

Peníze šly na byt v Praze

Podle policistů se tak stalo pod záminkou bezpečné úschovy. V rozporu s dohodou však peníze získala jiná žena, která si za ně pořídila byt v Praze. „Přímá škoda je 1,56 milionu korun,“ uvedl policejní mluvčí.

Více k tématu čtěte v Souvisejících článcích

Hnojnický zámek právě loni na jaře získala českotěšínská firma AAron House. Obvinění se však nikoho z této firmy netýká. Zmocněnec AAron House Jaroslav Rodzenák opakovaně tvrdí, že společnost zákon neporušila. Libor Benda, který pro změnu zastupuje majitelku hnojnického zámku, ovšem naznačuje, že firma AAron House použila v rozporu s domluvou dokonce několik milionů korun a že památka se do rukou společnosti vůbec neměla dostat. - více ZDE

Benda říká, že Jaroslava Krejčí se měla stát vlastníkem nemovitosti už v březnu 2008, žena ji však získala po dlouhých tahanicích s českotěšínskou firmou až s ročním zpožděním. „S Rodzenákem se sešla až v říjnu 2008, a to proto, že jí pan Rodzenák podepisoval po půl roce uznání závazku a termín splacení dluhu za firmu AAron House,“ konstatoval Benda.

Památka má opět změnit majitele

Jaroslava Krejčí zchátralý zámek prakticky ihned nabídla případným zájemcům. V Hnojníku se v posledních týdnech proslýchá, že další změna majitele je na spadnutí, Libor Benda to však nepotvrdil. „Furt je to v jednání, zatím není kupec jistý. My bychom byli rádi, kdyby to bylo letos, ale možná to bude až příští rok,“ řekl v minulých dnech redakci redakci. Už dříve naznačoval, že prodej zámku „nehoří“ a že Krejčí je ochotna čekat na výhodnou nabídku delší dobu.

Makléř Emil Kasarda odhaduje, že nový vlastník by si měl na rekonstrukci objektu nachystat částku 20 až 40 milionů korun.