Letošní čtvrtý svoz bude zahájen 10. září. „Na žádost občanů se jednorázově uskuteční také na ulici Lískovecká naproti domu č. p. 2507, a to 13. září. Kontejnery budou dle harmonogramu přistaveny vždy dopoledne uvedeného dne a odváženy budou následující den mezi 6. a 12. hodinou. Další, letošní poslední svoz, se uskuteční v listopadu,“ upřesnila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Nábytek u popelnic nelze svážet s běžným odpadem, sváží se zvlášť vypraveným vozidlem do recyklačního střediska, kde se dále třídí. Odkládání věcí k popelnicím je považováno za zakládání černé skládky, za což v přestupkovém řízení hrozí sankce až do 50 tisíc korun.

Krunýř raka říčního je k vidění poměrně často.
Uhynulí raci? Podle odborníků jde o zbytky krunýřů

„V loňském roce bylo odvezeno od popelnic zejména v sídlištní zástavbě 225 tun starého a nepotřebného nábytku, což z městského rozpočtu vytáhlo přes 660 tisíc korun,“ připomenul primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký s tím, že náklady spojené s častějším přistavením velkoobjemových kontejnerů jsou odhadovány na 175 tisíc korun.

Od dubna město pokračuje také ve svozu bioodpadu ze zahrad na území města, včetně místních částí Chlebovice, Lískovec, Lysůvky, Skalice a Zelinkovice. Probíhat bude až do konce listopadu.

Známý ostravský soudní lékař a celorepubliková kapacita z oboru Igor Dvořáček.
Dokonalá vražda neexistuje. Pachatel nakonec vždy udělá chybu